Erickiņam, dzeguzei
Erickiņš, atšķirībā no zīlītēm un melnā mušķērāja, ligzdo būrīšos ar lielāku skreju, un tā perējumi ir vairāk pakļauti postījumiem. Tādēļ erickiņiem ir lietderīgi izlikt tikai būrīšus ar pagarinātu skreju. Erickiņu ligzdās savas olas mēdz dēt arī dzeguzes. Arī tām ir svarīgi, lai būrīša skreja būtu pietiekami plata. Erickiņu un dzegužu būrus vislabāk izlikt priežu mežos un dažādos parkos.
Erickiņu un dzegužu būrīša izgatavošana (rasējums, ieteikumi izgatavošanai), pdf
Erickiņu un dzegužu būrīša izgatavošanas instrukcija sadarbībā ar Simbaro.lv
Erickiņš
Sastopams skrajos priežu mežos, dažādos parkos, dārzos un pie viensētām. Ligzdu būvē no sausiem zāļu stiebriņiem, zaļām sūnām un ķērpjiem, izklājumā putnu spalvas. Ļoti raksturīgi, ka ligzdā var atrast arī kadiķu miziņas. Sāk dēt maijā. Izdēj 2–8 zilas olas. Gadā var būt divi perējumi. Pirmā perējuma mazuļi izlido jūnijā, otrā – jūlija beigās.
Dzeguze
Dzeguze ir putns, kas pielāgojies baroties ar matainajiem tauriņu kāpuriem, tādēļ tai ir neatsverama loma meža aizsardzībā. Sastopama mežos, krūmājos, kapsētās, parkos un dārzos. Katra mātīte dēj olas tikai noteiktu putnu sugu ligzdās. Erickiņu ligzdās iedētās dzeguzes olas ir zilā krāsā, tikai nedaudz lielākas par erickiņa olām. Dēj olas divos paņēmienos atbilstoši erickiņa pirmajam un otrajam perējumam – maijā un jūnija beigās. Parasti katrā ligzdā iedēj tikai vienu olu.