Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

 
 

LOB 30 gadu jubileja 

 

LOB 30 gadu jubilejas pasākumi

- 17. februāris - LOB dibināšanas gadadiena;

- 21. februāris - LOB jubilejas pasākums;

- 7. marts - LOB biedru kopsapulce;

- 18. marts - sacensības skolēniem "Rīgas putnu izaicinājums";

- 18. un 19. aprīlī - Putnu dienas;

- 16. un 17. maijā - putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas";

   Tuvākie pasākumi:

- KONKURSS! LOB Ģimeņu dienu logo

- 29. jūnijā-5. jūlijā nometne "Gribu būt ornitologs! 2015";

- 4. un 5. jūlijā - LOB Ģimeņu dienas;

- 3. un 4. oktobrī - Eiropas Putnu vērošanas dienas;

- 6.-8. novembrī - LOB saiets.

 

Filma par LOB skatāma šeit.

 

17. februārī ir oficiālā LOB dibināšanas gadadiena, bet LOB 30 gadu jubilejas sarīkojums tika rīkots 21. februārī.

LOB 30 gadu jubilejas pasākumā klātesošie LOB dibinātāji. Foto: Ruslans Matrozis

Fotogaleriju no pasākuma skatīt Draugiem.lv (apskatāms arī bez autorizēšanās).

Vieta: LU Fizikas un matemātikas fakultāte, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Laiks: ierašanās no plkst. 13.00, sākums plkst. 14.00.

Programmā:

- Svinīgas uzrunas.

- Prezentācija par LOB, tās aizsākumu, sasniegumiem un skatījumu uz nākamajiem gadiem.

- Apsveikumi.

- LOB 30 gadu jubilejai veltītās filmas pirmās daļas pirmās versijas pirmizrāde.

- Edmunda Račinska ierakstītās putnu dziesmas.

- Ziedojumi LOB.

- Uzkodas un dzērieni.

Dr.biol. Jāņa Vīksnes veltījums LOB 30 gadu jubilejā

 

 

Filma par LOB

Treileris Nr.1

 

Treileris Nr.2

 

 

Iesaisties filmas tapšanā 

Šobrīd jau ir zināms, ka topošā filma sastāvēs no divām daļām – pirmā filmas daļa būs veltīta LOB vēsturei un attīstībai, un tajā būs intervijas ar ornitologiem, kā arī citi interesanti materiāli par LOB. Filmas pirmās daļas pirmo versiju plānots prezentēt LOB 30 gadu jubilejas pasākumā 2015. gada februārī.

Šīs filmas uzņemšana nav komerciāls pasākums, un tā šobrīd top, pateicoties dažiem dabas draugiem un entuziastiem, tāpēc aicinām visus LOB biedrus un atbalstītājus iespēju robežās iesaistīties filmas tapšanā. Gan LOB biedri, gan arī citi interesenti ir aicināti dalīties ar jebkādiem materiāliem, kas varētu noderēt filmas veidošanā (īpaši priecīgi mēs būtu par materiāliem no LOB dibināšanas kopsapulces). Priecāsimies arī par ieteikumiem, idejām un jūsu finansiālu atbalstu – pat ziedojums vienas kafijas tases vērtībā mums būtu ļoti noderīgs, jo liela daļa ar filmas tapšanu saistīto izdevumu (piemēram, par transportu) šobrīd tiek apmaksāti no filmas tapšanā iesaistīto personu personīgajiem līdzekļiem.

Rekvizīti ziedojumam:

Latvijas Ornitoloģijas biedrība,

reģ. Nr. 40008002230,

AS Swedbank konts: LV34HABA000140J035491,

ar norādi: “ziedojums dokumentālās filmas izveidei”.

Pateicībā piedāvāsim iespēju piedalīties kādā no putnu pētnieku vadītajām ekskursijām un/vai iespēju izbraukt kopā ar filmēšanas grupu uz kādu no plānotajām video uzņemšanas izbraukuma sesijām.

 

Iespēja brīvprātīgajiem 

Asistents dokumentālās filmas tapšanā

Tiek piedāvāta lieliska iespēja topošajiem/esošajiem filmu nozares wannabees kļūt par asistentu dokumentālās filmas filmēšanas procesā. Šobrīd tiek veidots filmas demo rullītis, kam sekos divu filmas daļu filmēšana vismaz gada garumā. Filma stāstīs par ornitoloģiju (putnu pētīšanu) un ornitologiem (putnu pētniekiem) Latvijā - tas nozīmē, ka liela daļa filmas darbības notiks ārpus telpām, pat ārpus pilsētas, nekontrolējamos apstākļos. Asistentam jābūt gatavam darboties visai skarbos laika un vides apstākļos.

Asistenta pienākumos ietilps pārsvarā administratīvi un menedžmenta darbi gan pastāvīgi, gan aktīvi asistējot filmēšanas procesā uz vietas. Tas nozīmē gan garas un sarežģītas telefona sarunas, gan bateriju lādēšanu, gan mikrofona kāta turēšanu, gan arī smagu somu stiepšanu mežos un pļavās. Taču būs iespēja piedalīties arī radošajā procesā - intervijās, GoPro kameras apkalpošanā, montāžā utt.

Filmēšanas process tiks dalīts 4-5 dienu ciklos: 4-5 dienas brīvas, 4-5 dienas - filmēšana. Tas nozīmē iespēju apvienot asistēšanu ar kādu citu nodarbi.

No asistenta tiek sagaidīts: stipri nervi, mērķtiecība, neatlaidība, kā arī vienmēr uzlādēts telefons, spēja izprast problēmas būtību un nebaidīšanās no grūtībām, t.sk. fiziskām.

Asistentam tiek piedāvāts: neatsverama pieredze dokumentālā kino veidošanas jomā visai skarbos apstākļos, ieraudzīt Latvijas dabu ārpus labiekārtotām tūristu takām, satikt daudzus harizmātiskus cilvēkus un pieredzēt elpu aizraujošus stāstus un situācijas.

Par naudu. Šīs filmas veidošana nav maizes darbs nevienam no filmēšanas komandas. Dažiem tas ir hobijs, dažiem - vajadzība, jo tuvojas Latvijas Ornitoloģijas biedrības 30 gadu jubileja, uz kuru tad filmas pirmajai daļai jābūt gatavai. Līdz ar to, lai izvairītos no vieglas peļņas meklētājiem, naudas jautājums šeit netiek apspriests. Gaidām asistentu pieteikumus, balstoties uz norādīto informāciju - iespējām un pienākumiem. Tā ceram atrast cilvēku, kas nevis izpildīs pienākumus, par to saņemot algu, bet kļūs par daļu no komandas. Par naudu runāsim ar kandidātiem privāti.

Kandidātu pieteikumus ar aprakstu par sevi brīvā formā gaidām uz e-pastu video@putnidaba.lv.