Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Apgāds "Jumava" piedāvā grāmatas "Ķemeru nacionālā parka putni" tiešo pasūtījumu par īpašu cenu

Šī gada septembrī iznāks apgāda "Jumava" izdotā grāmata "Ķemeru nacionālā parka putni" (redaktori - Māris Strazds un Jānis Ķuze). Faktoloģiski un ilustratīvi bagātā grāmata sniedz detalizētu pārskatu par Ķemeru nacionālā parka ornitofaunu, aptverot ne vien pašreizējā stāvokļa novērtējumu, bet arī detalizētu putnu faunas pārmaiņu analīzi vairāk nekā 100 gadu garumā (kopš 19. gadsimta beigām). Grāmatas izdošana ir Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) un Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) sadarbības projekts.

Grāmatas autori ir daudzi Latvijā pazīstami ornitologi - gan profesionāļi, gan amatieri, kas savus pētījumus dažādos laikos veikuši vai joprojām veic ĶNP teritorijā - V. Ādamsons, M. Bergmanis, A. Celmiņš, M. Kazubierne, J. Kazubiernis, A. Kuročkins, J. Ķuze, A. Liepa, J. Lipsbergs, R. Matrozis, E. Ozols, A. Petriņš, V. Smislovs, A. Stīpniece, M. Strazds, V. Vintulis un J. Vīksne.

Vēsturiskās informācijas apkopošana tika uzsākta jau 1993. gadā, kad tika apzinātas topošā ĶNP dabas vērtības. Liela daļa datu tika būtiski papildināti 1999. gadā, kad LOB īstenota projekta ietvaros ĶNP teritorijā tika sastādītas ligzdojošo putnu izplatības kartes. Šī projekta lauku darbos piedalījās ornitologi gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Pēc tam informācija papildināta ar turpmākajos gados uzkrāto informāciju, tajā skaitā datiem, kas iegūti dažādos ĶNP speciāli veiktos pētījumos, līdz pat 2006. gada pavasarim.

Katra putnu suga ir apskatīta atsevišķā šķirklī, tas ietver sugas nosaukumu, statusu, kādā suga reģistrēta ĶNP teritorijā, sugas stāvokļa raksturojumu un tā izmaiņu analīzi. Vairumam ligzdojošo sugu dota arī izplatības karte, daudzas sugas ilustrētas ar tikai ĶNP teritorijā uzņemtām fotogrāfijām, kas vienlaikus ir gan dokumenti, gan lieliskas ilustrācijas. Attēlu autori ir gan pazīstami Latvijas putnu fotogrāfi kā J. Ķuze, E. Ozols, A. Petriņš, A. Blumbergs, gan vairāki pasaulē pazīstami dabas fotogrāfi - N. Benvijs no Skotijas, S. Vidstrands no Zviedrijas, J. Peltomeki, M. Varesvuo un T. Mūkonens no Somijas. Katra sugas apraksta beigās ir īss kopsavilkums angļu valodā, kas paplašina grāmatas lasītāju loku arī līdz citu valstu ornitologiem un putnotājiem, kuru skaits Latvijā katru gadu pieaug.

Apgāds "Jumava" līdz 3. jūlijam piedāvā pasūtīt grāmatu "Ķemeru nacionālā putni" par īpaši izdevīgu cenu - 19 Ls. Vēlāk mazumtirdzniecībā izdevums maksās ap 26 Ls. Interesentiem zvanīt pa tālr. 7280472 vai rakstīt elektroniski uz adresi pasutijums@jumava.lv.

Grāmatas izdošanā finansiālu atbalstu sniegusi arī Jūrmalas pilsētas dome.

 

Grāmatas tehniskais raksturojums

Formāts: 185x240 mm

Apjoms: vairāk nekā 300 lpp. (ap 200 lpp. teksta, vairāk nekā 180 attēlu un vismaz 120 karšu)

Sējums: cietie, glancētie vāki

(Grāmatas tehniskie parametri sagatavošanas gaitā var mainīties.)

 

Zenta Valtere,

apgāda "Jumava" projektu vadītāja