Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Sākusies ūdensstrazdu sezona

Foto: Bruno Sundin

"Ūdensstrazdu sezonu Latvijā var uzskatīt par atklātu," ziņo ūdensstrazdu pētnieks Edgars Dzenis.

Pirmo ūdensstrazdu šoziem novēroja Mārtiņš Platacis un Agnese Gaile, kas 3. novembrī apsekoja vairākas zināmās šo putnu nakšņošanas vietas Vidzemē. Novērotāji stāsta: "Pēc neveiksmīgas meklēšanas posmā starp Murjāņiem un Cēsīm pienāca kārta slūžām Lejaslīgatnē. Ar zūdošām cerībām apskatot šo vietu, pēkšņi pamanījām putnu nišā slūžu aizsprosta sienā. Drīz izdevās viņu arī noķert un apgredzenot."

Nākamajā dienā Dāvis Drazdovskis vēl vienu putnu novēroja Lojas upē pie Murjāņiem. Ja arī Jūs esat novērojis šo putnu, lūdzu, ziņojiet par to īpaši ūdensstrazdu novērojumu apkopošanai veltītajā interneta lapā: www.lob.lv/strazdi

"Jo vairāk novērojumu iegūsim, jo labāk pārzināsim ūdensstrazdu populācijas stāvokli. Ūdensstrazda klātbūtne upē zināmā mērā raksturo tās stāvokli, un tas ir vēl viens svarīgs iemesls šīs sugas novērojumu vākšanai, " norāda E. Dzenis. "Lūdzam ziņot arī par gadījumiem, kad upe ir apsekota, bet ūdensstrazdi nav novēroti, jo šādas ziņas ir tikpat svarīgas kā informācija par gadījumiem, kad putni ir redzēti."

Šī gada 2. decembrī paredzēta LOB organizēta ūdensstrazdu vērošanas ekskursija "Ūdensstrazdi Gaujas nacionālajā parkā". Ekskursijas laikā, kā atzīst E. Dzenis, "klātienē varēs sajust ūdensstrazdu meklēšanas ekspedīciju romantiku, un, ļoti ceram, arī būt klāt ūdensstrazdu ķeršanas un gredzenošanas procesā". Interesentus lūdzam pieteikties pa tālruni 7221580 (Lāsma) vai e-pastu: lasma@lob.lv. Ekspedīcijas dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties laicīgi - līdz 24. novembrim.

 

Papildu informācija:

  • Edgars Dzenis, e-pasts: e.d.g.e.@one.lv

    Ilze Ķuze

  •