Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Iznākusi grāmata "Ķemeru nacionālā parka putni"

Foto: Ruslans Matrozis

Šī gada 5. janvārī Jūrmalas pilsētas domes Konferenču zālē notika grāmatas "Ķemeru nacionālā parka putni" aklāšana. Pasākumā piedalījās ap 50 cilvēku - grāmatas autori, Jūrmalas pilsētas domes, Ķemeru nacionālā parka administrācijas, izdevniecības "Jumava" pārstāvji, žurnālisti un citi viesi.

Pasākuma ievadā uzrunas teica Jūrmalas pilsētas domes priekšēdētājs Raimonds Munkevics, Vides aizsardzības komitejas pārstāvis Juris Griķis un Ķemeru nacionālā parka administrācijas direktore Ērika Kļaviņa. Turpinājumā grāmatas redaktors Māris Strazds sniedza prezentāciju par grāmatas tapšanas vēsturi, kas mērojama ar parka dibināšanas aizsākumu pirmajiem gadiem. Pasākuma laikā notika arī autogrāfu dalīšana.

Izdevniecības "Jumava" paspārnē iznākusī grāmata sniedz ieskatu pārmaiņās, kas pēdējos 100 gados skārušas gan pašu nacionālā parka teritoriju, gan te sastopamās 225 putnu sugas. Grāmatas izdošana ir Ķemeru nacionālā parka un Latvijas Ornitoloģijas biedrības sadarbības projekts, to finansēja Jūrmalas pilsētas dome.

Faktoloģiski un ilustratīvi bagātās grāmatas redaktori ir ornitologi Māris Strazds un Jānis Ķuze, autori - vēl 15 profesionāli un amatieri ornitologi.

Grāmata pieejama Latvijas grāmatnīcās.

Fotogrāfijas no pasākuma

 

Ilze Ķuze