Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Rīgas Vidzemes priekšpilsētā skolēni "Putnu dienās" piedalās projektā "PAVASARA LIGZDA"

21.martā, iestājoties pavasarim, Rīgas Būvamatniecības vidusskolas un Juglas vidusskolas bērni un jaunieši sāks gatavot putnu būrīšus zīlītēm, strazdiem, dzeguzēm un citām putnu sugām, lai piedalītos vides labiekārtošanā Dambjapurva ezera un Strazdupītes apkārtnē.

Lai rosinātu skolēnus izgatavot putnu būrīšus un padziļinātu viņu zināšanas, pirms praktiskā darba sākšanas Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Kristīne Vuškāne gan Rīgas Būvamatniecības vidusskolā, gan Juglas vidusskolā 21.martā projekta dalībniekiem lasīs informatīvi izglītojošu lekciju par putnu ligzdošanu, perēšanas laiku un biežumu.

"Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un SIA "Juglas nami" organizē putnu būrīšu izgatavošanas projektu "PAVASARA LIGZDA", lai veicinātu bērnu un pusaudžu saudzīgu un pozitīvu attieksmi pret pilsētas zaļās zonas labiekārtošanu. Skolēni pēc lekcijas noklausīšanās un ieguldītā darba putnu būrīšu izgatavošanā novērtēs veiktā nozīmi un atturēs savus līdzcilvēkus no iespējamā huligānisma," saka Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektors Juris Viņķelis.

Kamēr skolēni gatavos putnu būrīšus, Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību apsekos Dambjapurva ezera un Strazdupītes apkārtni, lai noteiktu pareizo virzienu būrīšu uzstādīšanai kokos.

Kopā plānots izgatavot 50 būrīšus. Putnu būrīšu uzstādīšanu dabā un projekta noslēguma pasākumu Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un SIA "Juglas nami" pie Dambjapurva ezera rīko 19.aprīlī no pulksten 9.00 līdz pulksten 14.00.

 

Dana Šarlovska,

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste