Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Diennakts putnu vērotāju sacensības "Torņu cīņas 2007"

19. un 20. maijā Latvijā norisināsies sacensības arvien lielāku popularitāti iegūstošā, "zaļā" sporta veidā - jau ceturto reizi putnu vērotāji diennakti ilgās sacensībās no torņiem centīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu. "Hipo Torņu cīņas 2007" ar Hipotēku bankas finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Šajā nedēļas nogalē, 19. maija rītā, astoņas pieredzējušu putnu vērotāju komandas dosies uz putnu vērošanas torņiem vairākās Latvijas vietās, lai 24 stundu laikā reģistrētu visas tur redzamās un dzirdamās putnu sugas. Sacensības notiks tornī pie Papes ezera (Liepājas rajons), Sedas tīreļa (Valkas rajons), Kaltenē (Talsu rajons), pie Engures ezera (Tukuma rajons), pie Burtnieku ezera (Valmieras rajons), Kuivižos (Limbažu rajons) un divos torņos pie Lubāna ezera un Nagļu dīķiem (Madonas un Rēzeknes rajons).

"Torņu cīņas Latvijā kļūst par putnu vērotājus vienojošu tradīciju, šāda veida sacensības pie mums notiks jau ceturto reizi un līdz šim katrās no tām ir laboti iepriekšējo sacensību rekordi. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz esam iekļāvuši sacensību sarakstā jaunus torņus, šoreiz pie Burtnieku ezera un jūras krastā pie Kaltenes," norāda "Hipo Torņu cīņu" organizētāji Jānis Ķuze un Arnis Zacmanis.

Uz sacensību norises vietu - astoņiem putnu vērošanas torņiem - organizētāji aicina arī ikvienu dabas draugu. Sacensību laikā "Torņu cīņu" dalībnieki interesentiem parādīs torņa tuvumā redzamās putnu sugas, pastāstīs, kuru putnu balsis dzirdamas un to, kā praktiski noteikt putna sugu.

Torņu izloze komandu starpā un sacensību starts tiks dots sestdienas, 19. maija rītā, Hipotēku bankas filiālē Maskavas ielā 240, Rīgā. Noslēgums un uzvarētāju apbalvošana - svētdienas, 20. maija vakarā, Ķemeros, "Meža mājā".

"Hipo Torņu cīņas 2007" finansiāli atbalsta Hipotēku banka. "Hipotēku banka ir valsts banka. Latvijas daba un cilvēki ir tas, kā dēļ mēs pastāvam. Līdzdalība dažādos vides projektos, pašu organizēti Latvijas pilsētvides sakopšanas un labiekārtošanas pasākumi, kā arī sadarbība ar vides aktīvistiem jau kļuvusi par tradīciju. Visā Latvijā esam likuši putnu būrus un atbalstām putnu vērošanas sacensības, kas ir pasākums ne tikai profesionāliem ornitologiem, bet arī saistošs dabas izziņas pasākums jebkuram dabas mīļotājam," norāda Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Rolands Paņko.

Informatīvo atbalstu sniedz interneta lapa "Putni Latvijā un pasaulē" - www.putni.lv.

Pagājušajā gadā "Torņu cīņās" ar 114 novērotām putnu sugām uzvarēja komanda no Kuivižu torņa (Limbažu rajons). Savukārt interesantākais novērojums bija no Orenīšu torņa (Nagļu dīķi, Rēzeknes rajons) novērotā retā sarkanrīkles čipste - šie putni pie mums iepriekš reģistrēti tikai pārdesmit reižu jūras krastā.

 

"Hipo Torņu cīņu 2007" noteikumi

Komandas

Torņu atrašanās vietas

 

Papildu informācija:

  • Pasākuma koordinatori - Jānis Ķuze, tālr. 29192799, e-pasts: janis.kuze@kemeri.gov.lv un Arnis Zacmanis, tālr. 29225577, e-pasts: arnis.z@delfi.lv

  • Pagājušā gada "Torņu cīņu 2006" rezultāti

     

    "Hipo Torņu cīņas 2007" atbalsta:

  •