Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām iesaistīties pētījumā par melno dzilnu

Foto: Aivars Petriņš

Maijā gada putna akcijas ietvaros uzsākts pētījums par izcirtumos atstāto ekoloģisko koku nozīmi melnās dzilnas ligzdošanā.

Kā norāda akcijas koordinatore Sintija Martinsone, "ir novērots, ka melnās dzilnas labprāt ligzdo cirsmās atstātajos ekoloģiskajos kokos, ja tie ir pietiekami resni un piemēroti dobuma kalšanai. Iespējams, ka daļēji vecu mežu izciršanu un līdz ar to melnajai dzilnai piemērotu ligzdošanas koku trūkumu varētu kompensēt šie ekoloģiskie koki. Tomēr līdz šim nekādi pētījumi Latvijā, kas apstiprinātu vai noliegtu šo koku nozīmi melnās dzilnas ligzdošanā, nav veikti. Tāpēc gada putna akcijas laikā veiksim šādu pētījumu, lai noskaidrotu cik bieži un kādos izcirtumos un ekoloģiskajos kokos melnā dzilna ligzdo."

Latvijas valsts mežos ir izvēlēti 45 parauglaukumi, kuros plānots apsekot visus izcirtumus. Pašlaik ir aizņemti 16 parauglaukumi. Tos, kas vēlas piedalīties šajā pētījumā, apsekojot kādu no parauglaukumiem, lūdzam kontaktēties ar Sintiju Martinsoni: sm05016@lanet.lv, tālr. 29353919.

Parauglaukumu izvietojums Latvijā. Klikšķiniet uz kartes, lai apskatītu to lielāku.

Aicinām ziņot arī par citiem kokiem ar melnās dzilnas dobumu, aizpildot anketu (pdf) un nosūtot to līdz šī gada 31. augustam Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, a.k. 1010, Rīga, LV-1050.

 

  • Vairāk par gada putna akciju
  •