Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Vides mūzikas koncerts "Ielīcās"

15. jūnijā plkst. 22:00 Valkas rajona Vijciema pagasta etnogrāfiskajā sētā "Ielīcas" sāksies otrais putniem veltītais vides mūzikas koncerts "Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita". Oriģinālmūzikas autori un izpildītāji - Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grīnbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli; dzejas autors - Pēters Brūveris. Dabas dīdžeja lomā iejutīsies Eduards Švāns. Vizuālā stāsta autori ir Vides filmu studija, fotogrāfi Otars Opermanis un Andris Soms kopīgi ar dabas vīdžeju Pēteri Ķimeli.

Otrais un šogad pēdējais bezmaksas vides mūzikas koncerts "Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita" sāksies 15. jūnijā plkst. 22:00 un beigsies 16. jūnijā plkst. 1:00.

Galvenā koncerta varoņa - putna Čunčiņa, filozofa un putnu dzīves hronista lomā iejutīsies dzejnieks Pēters Brūveris. Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grīnbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli mūzikā izdzīvos un izstāstīs čunčiņa dienas un nakts ritumu.

LOB telts pasākumā. Foto: Valts Kampiņš

Latvijas Ornitoloģijas biedrības speciālistu stāsti par putniem un dabu, kā arī Vides filmu studijas dabas filmu izlase un citi pasākumi sāksies ap plkst. 20:30. Koncertiem ir īpaši izveidota interneta mājas lapa: www.dabaskoncerts.lv. Koncerta norises vietā būs iespējams uzbūvēt teltis. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi svilpauniekus, kādu segu sēdēšanai un kabatas bateriju, kā arī neaizmirst par pretodu līdzekļiem,

Šogad, naktī no 2. uz 3. jūniju Valmieras rajona Ramatas pagasta "Līčos" jau notika pirmais, nakts koncerts. Pasākums pulcēja daudzus skatītājus jau pirms koncerta sākuma. Bērni, gatavojoties pūču sasaukšanai, pārtapa par pūcēm, bet pieaugušie slēja teltis, uz lielajiem ekrāniem vēroja dabas filmas vai pastaigājās. Koncertu ievadīja dzejnieka Pētera Brūvera un ornitologu saruna par dažādām putnu sugām, ko papildināja putnu balsis un attēli. Līdz ar rītausmu mūziku caurvija dabas skaņas - dzidri skanēja norasojušās ģitāras un putnu balsis, pirmie saules stari un skatuves gaismas efekti izgaismoja rīta miglu.

Vides inženiertehnoloģisko risinājumu uzņēmums SIA "VentEko" savā 10 gadu jubilejā dāvina māksliniekiem iespēju radīt orģinālmūziku, kuru jau šoruden izdos CD un DVD formātā. DVD "Čunčiņu dienas un nakts grāmata" ietvers gan koncertos redzamo attēlu, gan Vides filmu studijas unikālo filmēto materiālu no Salacas miglainajiem krastiem un latviskās vides skatus no koncerta "Ielīcās".

Koncertu īstenošanu finansē arī Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Koncertus īsteno Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija sadarbībā ar SIA "Platforma Rekords" un ANO Attīstības programmas, Pasaules vides fonda, SIA VentEko, Latvijas Ornitoloģijas biedrības un Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

 

Aija Jakubovska

 

Foto no 2. jūnija koncerta (autors - Valts Kampiņš)