Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Vai mūsu putni tiks nogalināti Spānijā?

Vairākas Spānijas dabas aizsardzības organizācijas izsludinājušas trauksmi, jo Katalonijas valdība apstiprināšanai virza jaunu likumprojektu, kas legalizēs putnu medības ar līmi.

Šo nežēlīgo metodi Eiropas likumi aizliedz, jo tā nogalina putnus masveidā, nav selektīva (bojā iet visi, kas pielīp - arī aizsargājamo sugu putni) un to nav iespējams kontrolēt.

"Tradīciju" vārdā mednieki izmanto elektroniskus putnu pievilinātājus un simtiem tūkstošu mežastrazdu, kas migrē no Ziemeļeiropas, un ap 30% aizsargājamo putnu nonāk uz līmes klātajiem kokiem un iet bojā Ebro reģionā oktobrī un novembrī.

Tajā pašā likumprojektā Katalonijas valdība cenšas legalizēt īpašas medības ar tīklu (sauktas par "filat"), kas nozīmē, ka tiek ķerti izslāpušie putni, kas tiek pievilināti pie nelielām ūdenstilpēm. Arī šis medību veids Spānijā ir aizliegts, tas ir neselektīvs un to nav iespējams kontrolēt.

"Aizsargāt dabu nozīmē mainīt attieksmi, bet mūsu "progresīvā" valdība lūkojas pagātnē, lai saglabātu medības, kas nogalina aizsargājamu sugu putnus," norāda Spānijas dabas aizsardzības organizācijas.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība pievienojas Spānijas kolēģu aicinājumam un lūdz ikvienu, kam rūp daba, parakstīt petīciju, kas iestājas pret šo medību veidu legalizāciju!

Lai parakstītu petīciju, klikšķiniet šeit:
http://www.gepec.org/barraca-i-filat/index_eng.html (angļu valodā)

Putni, kas iet bojā Spānijā, ir mūsu putni!