Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Latvijas ligzdojošo putnu uzskaites turpinās

Žubīte. Foto: Sjū Trentera
(Sue Tranter/rspb-images.com)

Paldies visiem 2007. gada uzskaišu dalībniekiem!

Pateicoties jums, pagājušajā gadā esam ieguvuši datus par ligzdojošo putnu skaitu 41 maršrutā visā Latvijā. Ceram uz Jūsu atsaucību un atbalstu arī šajā gadā. Tikai ar kopīgiem spēkiem mēs varam sekot daudzu bieži sastopamo putnu sugu skaita pārmaiņām Latvijā. 2007. gada uzskaišu rezultāti tiks prezentēti LOB kopsapulcē 29. martā.

Paldies visiem dalībniekiem, kuri 2007. gadā veica 0. uzskaiti! Arī šogad lūdzam dalībniekus papildus trim (aprīļa, maija un jūnija) uzskaitēm skaitīt 0. uzskaiti, jo secinājumiem, vai pietiek ar līdzšinējām trim uzskaitēm, ir nepieciešami papildus dati. Kā zinām, pavasara gaita katru gadu ir atšķirīga. Tā īpaši ietekmē tieši agro sugu (zīlītes, dzeņi u.c.), kas ir 0-tās uzskaites mērķa sugas, fenoloģiju. Atšķirības ligzdošanas sezonas sākumā var pārsniegt pat mēnesi. Tādēļ secinājumi, kas izdarīti, balstoties tikai uz viena gada datiem, var izrādīties kļūdaini gados, kad pavasara gaita ir atšķirīga. Tādēļ eksperimentālā 0. uzskaite jāveic vēl vismaz vienu gadu, lai varētu novērtēt tās nepieciešamību. 0. uzskaites veikšanas datumi ir marta pēdējā dekāde - 20. līdz 30. marts. Tiem dalībniekiem, kuri veic 0. uzskaiti, kartes un anketas tiks izsūtītas līdz 10. martam, pārējie tās varēs saņemt LOB kopsapulcē. Uzskaišu ceļa izdevumi dalībniekiem tiks apmaksāti.

Aicinām pieteikties arī jaunus dalībniekus, īpaši uz maršrutiem Kurzemē un Latgalē! Kontaktiem: Ieva Mārdega, e-pasts: ieva@lob.lv, tel. 29246443.

Atgādinājums: 2007. gada dalībnieki, kas vēl nav iesnieguši anketas, lūdzu, atsūtiet tās uz LOB līdz 10. martam!

 

Ieva Mārdega

 

Papildu informācija: ligzdojošo putnu uzskaites