Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Arņa Dimperāna putnu fotogrāfiju izstāde Olainē

Šī gada 26. martā Olaines Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta LOB biedra Arņa Dimperāna putnu fotogrāfiju izstāde "Latvijas putni". Izstādē apskatāmas 96 putnu fotogrāfijas, kas tapušas mūsu valsts teritorijā pēdējo četru gadu laikā.

Izstādes atklāšanā autoru sveica arī LOB, atzīstot, ka katra putnu fotogrāfiju izstāde ir īpašs notikums, kas pievērš sabiedrības uzmanību putniem un ļauj tos iepazīt tuvāk.

A. Dimperāns ir viens no aktīvākajiem putnu fotogrāfiem Latvijā, kura kontā ir labi daudzu Latvijā sastopamu putnu sugu kadri. Jāatzīmē, ka Arņa fotogrāfija ar riestojošu rubeņa gaili šī gada 21. martā plūca laurus ikgadējā dabas fotogrāfu amatieru Fotovakarā - klātesošo balsojuma rezultātā tā tika atzīta par labāko kategorijā "Putni".

Kā atzīst pats bilžu autors: "Fotografēšana ir mans hobijs. Ar to sāku nodarboties jau skolas gados. Putnu fotografēšanai esmu pievērsies pēdējos gados un cenšos to darīt arvien labāk. Šis process ir tehniski sarežģīts un interesants, tas prasa daudz laika, jābūt arī interesei un zināšanām par putniem un to dzīvesveidu."

A. Dimperāns atzīst, ka fotografēt putnus visvieglāk ir vietās, kur ir liela putnu koncentrācija, piemēram, Kolkasragā, pie Lubāna ezera, Mērsraga un Engures jūrmalā, pie Papes ezera, Svētes upes grīvā, dažādos zivju dīķos. Daudzas bildes tapušas arī paša atrastās un pārbaudītās vietās.

Izstāde apskatāma Olaines Vēstures un mākslas muzeja telpās, Olainē, Zemgales ielā 33 (otrajā stāvā) līdz maija sākumam. Muzeja darba laiks: otrdien, ceturtdien no plkst. 14:00 līdz 18:00, trešdien no 10:00 līdz 17:00, piektdien no 10:00 līdz 14:00 un sestdien no 11:00 līdz 14:00.

LOB "favorīts" - A. Dimperāna lieliskā fotogrāfija ar balto cielavu - Latvijas nacionālo putnu un LOB simbolu - Kolkā.

2006. gadā A. Dimperāns ir izveidojis savu putnu fotogrāfiju interneta lapu www.birdphoto.lv, kur apskatāmas izstādē redzamās un arī daudzas citas fotogrāfijas.

 

Ilze Ķuze