Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Notiks diennakts putnu vērošanas sacensības "Hipo Torņu cīņas 2008"

24. un 25. maijā Latvijā norisināsies sacensības interesantā dabas sporta veidā - jau piekto reizi putnu vērotāji diennakti ilgās sacensībās no torņiem centīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu. "Hipo Torņu cīņas 2008" ar Hipotēku bankas finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB).

Nākamās nedēļas nogalē, 24. maija rītā, septiņas putnu vērotāju komandas dosies uz putnu vērošanas torņiem vairākās Latvijas vietās, lai 24 stundu laikā reģistrētu visas tur redzamās un dzirdamās putnu sugas. Sacensības notiks tornī Kuivižos (Limbažu rajons), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas rajons), tornī pie Papes ezera (Liepājas rajons), tornī Kaltenē (Talsu rajons) un divos torņos pie Engures ezera (Tukuma un Talsu rajons).

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus norāda, ka Torņu cīņas kļūst par tradicionālu pasākumu Latvijas putnu vērotāju vidū. Šīs sacensības ne tikai veicina putnu vērošanas popularitāti, bet arī motivē sabiedrību putnus iepazīt un līdz ar to arī aizsargāt.

Sacensību atklāšana (torņu izloze komandu starpā un rīta kafija) notiks sestdien, 24. maijā, plkst. 9:00 Rīgā Hipotēku bankas filiālē Maskavas ielā 240. Noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks svētdien, 25. maijā, plkst. 18:00 Ķemeros "Meža mājā." Sacensību rezultātus vērtēs trīs kategorijās: lielākais kopējais reģistrēto sugu skaits, "torņa rekords" un interesantākais novērojums. Uzvarētāji saņems tēlnieka Anda Egles izgatavotos kausus putna formā.

Uz sacensību norises vietu - septiņiem putnu vērošanas torņiem - organizētāji aicina arī ikvienu dabas draugu. Sacensību laikā "Torņu cīņu" dalībnieki interesentiem parādīs torņa tuvumā redzamās putnu sugas, pastāstīs, kuru putnu balsis dzirdamas un to, kā praktiski noteikt putna sugu.

"Hipo Torņu cīņas 2008" finansiāli atbalsta Hipotēku banka, informatīvo atbalstu sniedz putnu vērotāju interneta lapa www.putni.lv.

Pagājušajā gadā "Torņu cīņās" ar 90 novērotām putnu sugām uzvarēja Burtnieku ezera putnu vērošanas torņa (Valmieras rajonā) komanda - Kārlis Millers, Guntis Graubics un Valdis Roze. Savukārt interesantākais novērojums bija no Papes ezera torņa (Liepājas rajons) novērotais baltvaigu zīriņš.

Ilze Ķuze

 

Papildu informācija:

  • Komandas un noteikumi
  • pasākuma koordinators Jānis Ķuze, tālr. 29192799, e-pasts: janis.kuze@kemeri.gov.lv
  •