Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām ziņot par pupuķu ligzdām!

LOB pupuķu izpētes un aizsardzības programma, kas uzsākta 2003. gadā, devusi daudz jaunas informācijas par pupuķiem, bet mūsu zināšanas par šo pupuķu ligzdošanu joprojām ir trūcīgas. Viens no programmas galvenajiem mērķiem 2008. gadā ir pupuķu ligzdu apzināšana, lai turpmāk varētu iegūt datus par sugas ligzdošanas bioloģiju. Ligzdošanas sekmes ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka jebkuras sugas populācijas stāvokli, tāpēc šādas zināšanas ir ļoti būtiskas.

Latvijā ligzdo 160-250 pāru pupuķu, bet zināšanas par pupuķu ligzdošanas bioloģiju (olu un mazuļu skaitu, ligzdošanas laiku u.tml.) balstās uz mazāk nekā desmit pupuķu ligzdām. Lielākā daļa pupuķu ligzdo cilvēku tuvumā - mazdārziņos un līdzīgās vietās. Ligzdošanai tie izvēlas strazdu būrus, ēku šķirbas un koku dobumus. Ja arī jums zināma kāda pupuķa ligzda, lūdzu, ziņojiet par to programmas vadītājam Viesturam Ķerum, rakstot uz e-pasta adresi viesturs@lob.lv vai pa pastu: Kalnciema iela 27-18, Rīga, LV-1046!

Pupuķis. Foto: Ruslans Matrozis

Mums vērtīga būs jūsu iesniegtā informācija par novērotiem pupuķiem arī tad, ja ligzdu atrast nav izdevies. Arī par šādiem gadījumiem lūdzam ziņot uz iepriekš minēto adresi. Sīkāk par pupuķu izpētes un aizsardzības programmu varat lasīt šeit.