Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Šogad jau trešo reizi notiks Dabas koncertzāle - aicinām piedalīties!

Dabas koncertzāles koncerti notiks šajā un nākamajā piektdienā - 2008. gada 25. jūlijā Salacgrīvā, pie Lībiešu upuralām, un 1. augustā Gaujas krastā Valmieras pilsētas parkā. Šogad koncerti veltīti ūdens iemītniekam makstenei (Hydropsyche sp). Koncertos tāpat kā iepriekšējā gadā piedalīsies arī Latvijas Ornitoloģijas biedrība - šoreiz stāstīsim par ūdensputniem.

Bezmaksas koncerti sāksies plkst. 21:30 un turpināsies līdz pat pusnaktij. Pirms koncertiem, 19:30, hidrobiologi un ornitologi rādīs ūdens pasaules iemītniekus gan dzīvē, gan zem mikroskopa visiem interesentiem.

Koncerta laikā dzejnieks Pēters Brūveris un hidrobiologi Loreta un Andris Urtāni ceļos līdz ar maksteni, viņus pavadīs "Dabas koncertzāle: Hydropsyche instabilis" orģinālmūzikas autori un izpildītāji ir Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Ketta (Jekaterina Šarigina), Anrijs Grīnbergs un Roberts Rasa. Ūdens dīdžeja lomā iejutīsies Martinez Gonzalez (Mārtiņs Strautnieks), bet upes stāstus vizualizēs video mākslinieks Pēteris Ķimelis.

2008. gada 25. jūlijā dabas zinātnieki, dzejnieks, video un gaismu mākslinieki un dziedātāji Salacgrīvā, pie Lībiešu upuralām, pavērs Svētupes noslēpumus, bet 1.augustā Gaujas krasts Valmieras pilsētas parkā pārtaps par Dabas koncertzāles skatuvi.

Dabas koncertzāles koncertus, kā ierasts, ievadīs pasākumi visiem, kas vēlas uzzināt vairāk par ūdeni, upi un upes iemītniekiem. Pasākumi sāksies jau plkst. 19:30 - hidrobiologi un ornitologi rādīs ūdens pasaules iemītniekus gan dzīvē, gan zem mikroskopa, būs iespēja iemācīties precīzi noteikt ūdens kvalitāti un apgūt makstenes mājas būvēšanas noslēpumus.

"Dabas koncertzāle: Hydropsyche instabilis" bezmaksas koncertus atbalsta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, ANO Attīstības programma/Pasaules vides fonds, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Salacgrīvas un Valmieras pašvaldības.

Sīkāka informācija: www.dabaskoncerts.lv

 

Silvija Kalniņš

ANO Attīstības programmas Latvijas projektu biroja vadītāja

Silvija.kalnins@undp.org