Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB piedalās seminārā par nelaimē nokļuvušiem savvaļas dzīvniekiem

2008. gada 11. novembrī Dabas aizsardzības pārvalde organizēja bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo savvaļas dzīvnieku problēmas risināšanai veltītu semināru veterinārārstiem. Seminārs notika Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, to vadīja Gita Strode (DAP).

Seminārā tika apspriesta pašreizējā situācija valstī, aktuālākās ar dzīvniekiem saistītās situācijas un iespējas tās risināt.

Pieredzē dalījās Dabas aizsardzības pārvaldes, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts meža dienesta, Rīgas domes Vides departamenta, Rīgas-Ogres virsmežniecības, Latvijas Dabas muzeja, Latvijas Ornitoloģijas biedrības, Gaujas nacionālā parka, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Latgales zooloģiskā dārza pārstāvji.

Jāatzīst, ka gadījumos, kad atrasti ievainoti vai novārguši savvaļas dzīvnieki, ātra un efektīva šo situāciju risināšana nereti arvien ir apgrūtināta - gan tādēļ, ka vēl nefunkcionē dzīvnieku patversmju tīkls, gan - un galvenokārt - finansējuma trūkuma dēļ, kas nepieciešams transportam, dzīvnieku veterinārajai aprūpei, izmitināšanai un rehabilitācijai. Pie tam šī problēma smagāka ir Latvijas lauku rajonos, kamēr, piemēram, Rīgas pilsētā situācija daļēji tiek risināta.

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus pastāstīja par raksturīgākajām ar putniem saistītajām situācijām, kādās cilvēki visbiežāk meklē palīdzību. Daļā gadījumu, kad iedzīvotāji ziņo par nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, dzīvnieku bezpalīdzīgais stāvoklis var izrādīties šķietams (piemēram, "vecāku pamestie" pūcēni, kaijēni u.c. patiesībā nav pamesti) un cenšanās šiem dzīvniekiem "palīdzēt" tiem drīzāk kaitē, ne palīdz. Tādēļ ļoti svarīgi, lai cilvēki šādas situācijas spētu labāk izprast. Šeit var palīdzēt gan vairāk informācijas iedzīvotājiem ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību, gan konsultācijas, gan, pats galvenais, saskaņotība to valsts iestāžu un dabas aizsardzības organizāciju starpā, pie kurām vēršas iedzīvotāji, kad saskārušies ar šķietami vai reāli nelaimē nonākušiem savvaļas dzīvniekiem.

Foto: Elīna Gulbe