Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Pamanīts pirmais baltais stārķis, ziņo arī Tu!

Kā ziņo LOB biedrs Dainis Grietēns, 14. martā Latvijā jau manīts pirmais baltais stārķis, to Vaiņodē (Liepājas rajons) novērojis Edvīns Zemgalis. Parasti baltie stārķi Latvijā atgriežas marta beigās - aprīļa sākumā. Taču atsevišķi putni var tikt manīti arī agrāk, it īpaši Latvijas dienvidu daļā.

Aicinām arī Jūs ziņot par pirmajiem baltā stārķa novērojumiem šajā pavasarī. Apmeklējiet programmas "Dzīvais pavasaris" (Spring Alive) interneta lapu www.springalive.net, izvēlieties Latvijas karodziņu un ziņojiet par savu novērojumu (visa informācija pieejama latviešu valodā). Šīs interneta lapas "Rezultātu" sadaļā Jūs varat aplūkot novērojumus citās Eiropas valstīs vai citos Latvijas rajonos.

Baltais stārķis. Foto: Aivars Petriņš

Starptautisko gājputnu reģistrācijas programmu "Dzīvais pavasaris" koordinē starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International, ko Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Programmas ietvaros ikviens Eiropas iedzīvotājs, it īpaši bērni un jaunieši, tiek aicināts ziņot par četru gājputnu sugu - baltā stārķa, bezdelīgas, dzeguzes un svīres - pirmo novērojumu pavasarī.

Programmas mērķis ir iegūt informāciju par migrējošo putnu atgriešanās gaitu Eiropā. Vienkārši novērojumi, ko izdarījis liels skaits cilvēku, ir lielisks informācijas avots par to, kā putni migrē un kādas ir pārmaiņas un īpatnības to ceļojumos ik gadus. Galvenā programmas "Dzīvais pavasaris" priekšrocība, salīdzinot ar citiem līdzīgiem pētījumiem, ir tās iespaidīgais mērogs, aptverot lielu dalībnieku skaitu visā Eiropā.

 

Ilze Ķuze