Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Latvijā novērota jauna putnu suga - Kamčatkas kaija

13. aprīlī Getliņu izgāztuvē netālu no Rīgas novērota Latvijā jauna putnu suga - Kamčatkas kaija Larus schitisagus. Šī putna novērojums ir unikāls ne tikai Latvijai, bet arī Rietumu Palearktikai*, kur šī suga novērota tikai otro reizi. Līdz ar Kamčatkas kaijas novērojumu Latvijā ir 339 putnu sugas.

Kamčatkas kaiju Getliņos novērojuši pieredzējuši kaiju noteikšanas eksperti Kriss Gibinss (Chris Gibbins) un Pols Hakets (Paul Hackett). Šīs putnu sugas dabiskais izplatības areāls ir Krievijas Tālie Austrumi, kur tā ligzdo, un Japāna, kur ziemo.

Foto: Kriss Gibinss

Getliņu izgāztuve ir unikāla ar to, ka piesaista tūkstošiem kaiju visās sezonās, jo - kas neder cilvēkam, lieliski noder kaijām un citu sugu putniem, proti, pārtikas atkritumi, ar kuriem tās barojas. Līdz šim Getliņu izgāztuvē novērotas arī citas Latvijai retas kaiju sugas - Vidusjūras kaija, Kaspijas kaija un lielā polārkaija.

(*) Rietumu Palearktika - zooģeogrāfiskais apgabals, kas ietver Eiropu līdz Špitsbergenai ziemeļos, Urālu kalnus austrumos, Ziemeļāfriku dienvidos un Azoru salas rietumos.

 

Kaspars Funts, funtaputni@gmail.com

 

  • Vairāk informācijas Krisa Gibinsa blogā: http://chrisgibbins-gullsbirds.blogspot.com/
  •