Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Daugavas muzejā apskatāmas Daigas Možeikas dabas fotogrāfijas

Daugavas muzejā no 1. aprīļa līdz 18. maijam apskatāma Daigas Možeikas fotoizstāde "Ceļš uz pavasari". Izstādes pamatā salaspilietes Daigas Možeikas dabas, tostarp - putnu - fotogrāfijas, kuras papildina Salaspils Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas audzēkņu keramikas darbi. Muzejs atrodas Salaspils novadā, Doles salā, un atvērts katru dienu no 10.00 – 17.00, izņemot otrdienas.

Gredzenūbele

D. Možeika atzīst, ka viņai gads tā īsti sākas tieši ar pavasari. "Pavasaris atver jaunas iespējas sastapties dabā ar putniem, kuri ziemas laikā ir aizceļojuši uz siltākām zemēm, vai dzīvniekiem, kuri vienkārši slēpušies no sala. Tomēr, arī staigājot pa rudens raibajiem un ziemas sniegotajiem ceļiem, ir bijušas interesantas sastapšanās dabā, tādēļ klāt laiks jaunai izstādei. Kāds bija mans ceļš uz šo pavasari, varat verot izstādes bildēs."

Fotogrāfei vislielāko prieku un gandarījumu sniedz tieši dabas, putnu un dzīvnieku fotografēšana, un tas apzināti tiek veikts apmēram četrus gadus. Daiga gan norāda, ka tas ir īss laiks. Dabas un dzīvnieku fotografēšana ir ļoti laikietilpīgs un samērā sarežģīts process. Vēl viss ir priekša, daudz jāstrādā un daudz jāmācās, lai izdotos skaistas un interesantas fotogrāfijas.

Par to, kas jau ir izdarīts un ko izdevies iemūžināt savos darbos, D. Možeika lielu paldies saka fotogrāfei Lindai Ratutai, kuras fotostudijas "Linda" organizētajos kursos bija iespēja mācīties pie dabas fotogrāfa Māra Kundziņa. Zināšanas gūtas arī kursos foto klubā "Rīga" pie Zigurda Bilzoņa un Gunāra Bindes.

Izstāde tapusi ar fotostudijas "Linda" atbalstu.

 

Ilze Ķuze

 

Stirna

Svilpis

Jaunie gulbji