Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Putnu dienas 2009

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina piedalīties tradicionālajos pavasara Putnu dienu pasākumos, kas aprīļa beigās un maija sākumā notiek vairākās Latvijas vietās.

Slīteres nacionālā parka administrācija putnotājus gaida viesos Kolkasragā 25. un 26. aprīlī. Katru dienu no plkst. 10:00 līdz 14:00 šeit būs sastopams ornitologs, kas palīdzēs atpazīt binokļos (vēlams ņemt līdzi) redzamos putnus.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija rīkos divus putnu vērošanas pasākumus 1. un 2. maijā.

 • 1. maijā notiks putnu vērošanas ekskursija Randu pļavās. Satikšanās plkst. 10:00 stāvlaukumā pie Randu pļavu zīmes (Tallinas šosejas 110. km posmā Kuiviži-Ainaži). Pieteikšanās pa tālr. 26446487.

 • 2. maijā notiks putnu vērošanas ekskursija Sedas purvā. Satikšanās plkst. 10:00 pie Jērcēnu pagasta padomes (Jērcēnu centrā). Līdzi jāņem gumijas zābaki. Pieteikšanās pa tālr. 26446487.

  Ķemeru nacionālā parka administrācija (ĶNPA) rīkos Putnu dienas 1. maijā sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi un Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Pasākums notiks ĶNP administrācijas ēkā "Meža māja" un sāksies plkst. 11:00 ar ornitologa stāstījumu par putnu būrīšiem un gājputniem. No 11:45 pasākuma dalībnieki varēs ornitologu pavadībā doties vairākās putnu vērošanas ekskursijās, gatavot būrīšus zīlītēm un mušķērājiem, piedalīties radošajās darbnīcās un iesaistīties spēlēs par putniem. Pasākums ilgs līdz plkst. 15:00.

  Cēsu rajona Rāmuļos Putnu dienas notiks 2. maijā. Programmā - putnu vērošanas ekskursija un putnu gredzenošana, kā arī putnu būrīšu gatavošana. Pulcēšanās pie Rāmuļu pamatskolas Cēsu rajona Vaives pagastā plkst. 8:30, pasākums ilgs līdz 15:00. Līdzi jāņem binoklis (ja iespējams), mitruma izturīgi zābaki un pusdienu maizītes. Pieteikšanās: 26185356 (LOB biedrs Mārtiņš Platacis). Nokļūšana uz pasākuma norises vietu ar sabiedrisko transportu: autobuss Cēsis-Rāmuļi (7:55-8:30), Rāmuļi-Cēsis (15:13-15:50).

  Ķīvīte. Foto: rspb-images/com

  Putnu dienas šopavasar rīko arī Rāznas nacionālā parka administrācija. 29. aprīlī Andrupenes un Mākoņkalna pamatskolu skolēni kopā ar Rāznas nacionālā parka speciālistiem un ornitologiem no Latvijas Ornitoloģijas biedrības dosies putnu vērošanas ekskursijās un gatavos būrīšus zīlītēm un mušķērājiem.

  Putnu vērošanas ekskursijas šogad jau notikušas Teiču dabas rezervātā un Ķemeru nacionālajā parkā 18. aprīlī, savukārt Gaujas nacionālajā parkā 13. aprīlī notika putniem un Lieldienām veltīts pasākums.

   

  Ilze Ķuze

 •