Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Latvijas Ornitoloģijas biedrība - 2008. gada veiksmīgākā NVO finanšu piesaistē

Latvijas Ornitoloģijas biedrība šī gada 30. aprīlī saņēma NVO Institūta prēmiju un apbalvojumu kategorijā "2008. gada veiksmīgākā NVO finanšu piesaistē".

"NVO Institūta prēmija ir lieliska iespēja katrai organizācijai apliecināt savu izaugsmi gada laikā, atrādīt paveikto un iecerēto. Liels prieks, ka tieši šobrīd aktuālajā finanšu piesaistes nominācijā esam saņēmuši augstāko novērtējumu," atzīst LOB direktore Ilze Vilšķērste.

2008. gadā LOB piesaistījusi gandrīz 225 tūkstošus latus no dažādiem finanšu avotiem, tie ir gan ziedojumi, gan projektu finansējums, ieņēmumi no tirdzniecības un biedru naudas. Kā norāda konkursa rīkotāji NVO Institūts un Swedbank, tieši finanšu avotu dažādība arī ir veiksmes atslēga uz finanšu ilgtspēju.

Baltā cielava - Latvijas Nacionālais putns un LOB simbols. Foto: Arnis Dimperāns

I. Vilšķērste atzīst, ka "paplašināt ienākumu avotus un piesaistīt ziedojumus noteikti palīdzējis Sabiedriskā labuma statuss, kuru ieguvām 2006. gadā. Finanšu piesaisti veicinājis arī mērķtiecīgs izglītojošais darbs, saimnieciskās darbības attīstīšana un iespaidīgais biedru skaits. Joprojām esam Latvijā lielākā dabas aizsardzības organizācija biedru skaita ziņā - 2008. gadu noslēdzām ar 718 biedriem."

Šogad NVO Institūta prēmijai un tituliem pavisam pieteicās 56 organizācijas. To pieteikumus izvērtēja neatkarīga žūrija, balstoties uz NVO Institūta izstrādātajiem kritērijiem. Žūrijas komisijā piedalījās: Andris Bērziņš ("Latvijas Samariešu apvienība"), Irita Lukšo (Finanšu ministrija) , Lelde Rāfelde ( Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja vadītāja), Ansis Bērziņš (Valmieras novada fonds), Dita Arāja (portāls politika.lv), Kristīne Liepiņa (Air Baltic) un Rūta Dimanta (fonds "Ziedot").

 

Ilze Ķuze