Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Daugavas muzejā pētīs Doles salas kukaiņus, augus un putnus

16. maijā, Muzeju naktī Latvijas Ornitoloģijas biedrība viesosies Daugavas muzejā pasākumā "Dzied visi putniņi, dūc kukainīši". Pasākuma laikā būs iespēja kopā ar biologiem iepazīt Doles muižas parka dabas daudzveidību. Vai zini, kādi kukaiņi dzīvo pie parka liepu saknēm, bet kādi rožu dobē un Daugavas pakrastē? Kā pareizi noteikt ūdens augus un ko tie liecina par ūdens tīrību? Kādi putni pieskandina veco muižas parku?

Čunčiņš. Foto: rspb-images.com

Muzeju nakts sarīkojuma laikā Daugavas muzejs aicina vērīgi ieskatīties dabā, kas ir mums tepat līdzās, bet vēlāk pie zāļu tējas un medus maizes padiskutēt par tradīcijām, dzīvošanu saskaņā ar dabu, uzdziedāt dziesmas vai vienkārši paklausīties, kā pogo Daugavas krasta lakstīgalas, tumsā plivinās naktstauriņi, bet Daugavas dzelmē klusi šūpojas ūdenszāles.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists entomologs Mārtiņš Kalniņš gan neskries pa pļavu ar tauriņu ķeramo tīkliņu, toties būs uzstādījis kukaiņu lamatiņas un Muzeju nakts apmeklētājiem ļaus ieskatīties lielajā miropasaulē. Ja nakts nebūs ļoti auksta, iepazīsim uz gaismu lidojošos naktstauriņus. Mazākos kukaiņus - augsnes ērces un lēcastes ikviens varēs apskatīt mikroskopā, bet lielākos - skrejvaboles un blaktis arī paņemt rokās.

Latvijas Dabas fonda pārstāve botāniķe Daiga Brakmane palīdzēs apgūt pirmās iemaņas ūdens augu noteikšanā. Iespējams, kāds no tiem ir arī ēdams! Savukārt Gaidis Grandāns un Ilze Ķuze no Latvijas Ornitoloģijas biedrības stāstīs par ūdensputniem, ļaus apmeklētājiem izspēlēt spēli par ūdensputnu barības ķēdi un rūpēsies par to, lai apmeklētāju vārdu krājumā parādītos jauni Latvijas putnu vārdi, piemēram, čunčiņš. Pie tam, - vai vēl kaut kur lakstīgalas pavasara vakarā pogo tik saldi kā Dolē?

Muzeju nakts gaitā savās pārdomās par tradīcijām un dzīvi kontaktā ar dabu dalīsies Inta Skujeniece.

Muzeju nakts Daugavas muzejā sāksies plkst. 19.00, bet noslēgumā izturīgākos apmeklētājus gaida konkursi ar jaukām, dabiskām balvām.