Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Šajā svētdienā putnus no torņiem vēros arī iesācēji -
sabiedrībā pazīstami cilvēki

Pēdējās dienās Latvijā pamanītas divas jaunas putnu sugas, un arī šajā nedēļas nogalē putnu vērotāji būs īpaši aktīvi, piedaloties diennakts putnu vērošanas sacensībās "Hipo Torņu cīņas 2009". Sacensību otrajā dienā, 24. maijā, torņos putnus vērot kāps arī iesācēji. "Tautas klasē" šoreiz putnu vērošanā sacentīsies sabiedrībā pazīstami cilvēki.

"Tautas klases" sacensību mērķis ir trīs stundu laikā no torņa novērot pēc iespējas vairāk putnu sugu. Sacensībās piedalīsies aktieris Gundars Āboliņš, aktieris Mārtiņš Brūveris, "Lielās talkas" organizētāja Vita Jaunzeme, TV un radio raidījumu vadītāja Evelīna Kovaļevska, pavārs Rolands Pētersons jeb Roļiks, žurnāla "Lilit" redaktore Dace Rukšāne, mūziķis Ingus Ulmanis, žurnāla "Ilustrētā zinātne" redaktors Vents Zvaigzne un "Hipotēku bankas" pārstāvis.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības mērķis, rīkojot šo pasākumu, ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu vērošanai kā dabai draudzīgam brīvā laika pavadīšanas veidam. "Putnu iepazīšana ir pirmais solis ceļā uz sapratni par putnu un to dzīvesvietu saglabāšanas nepieciešamību," uzsver LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. "Putnu vērotājiem iesācējiem noteikti būs interesanti salīdzināt savu veikumu ar pieredzējušo vērotāju sniegumu."

Torņu cīņu "Tautas klases" sacensību starts tiks dots svētdien, 24. maijā plkst. 12:00, Ķemeros, "Meža mājā". Dalībnieki tiks sadalīti trīs komandās, un izlozēs savu torni. Sacensības ilgs trīs stundas, noslēgums un apbalvošana notiks "Meža mājā" plkst. 18:00 kopā ar pieredzējušo putnu vērotāju apbalvošanu.

Latvijā pavisam sastopama 341 putnu suga, jaunākās no tām ir 17. maijā novērotais stepes ērglis un 19. maijā pamanītais lopu gārnis. "Torņu cīņās" diennakts laikā pieredzējuši vērotāji parasti pamana ap 90 līdz 100 putnu sugu.

"Hipo Torņu cīņas 2009" ar Hipotēku bankas finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

 

Ilze Ķuze

 

Papildu informācija:

"Hipo Torņu cīņas 2009" (komandu saraksts, sacensību noteikumi, torņu atrašanās vieta u.c.)

Pasākuma koordinators Jānis Ķuze, tālr. 29192799, e-pasts: janis.kuze@kemeri.gov.lv