Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Izdota jauna stāstu grāmata "Ķīpsalas putni"

Izdevniecība "Dienas Grāmata" laidusi klajā Daces Rukšānes jauno stāstu krājumu "Ķīpsalas putni". Kā trāpīgi norādījusi Inita Saulīte-Zandere, žurnāla "Pastaiga" galvenā redaktore: "Mēs pārāk bieži esam "viens no otra tik tālu kā Ķīpsala no Rīgas". Par cilvēkiem, starp kuriem kaut kas ir satrūcis, ir šie stāsti. Dziļi, trāpīgi, smeldzīgi, jautri, patiesi. Dace Rukšāne, kādu jūs visdrīzāk nepazīstat. Ar Ķīpsalas dotiem spārniem."

Svētdien Ķīpsalai zīmīgā vietā - "Fabrikas Restorānā" - tika atvērta jaunā grāmata. Pasākumu kuplināja Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvja Ruslana Matroža aizraujošais stāstījums par putnu vērošanu, kas lieliski papildināja stāstos pieminēto putnu sugu īpatnības.

"Ikviena mūsu zemes vieta ir īpaša. Visa Latvija ir kā savērta no dažādām pērlēm - katrai sava nokrāsa, forma, katra ar savu stāstu un dzīvi. Man palaimējās veselu gadu mitināties Ķīpsalā un atklāt, cik ļoti daudzslāņaina, noslēpumaina un raiba ir šī teritorija. Es nezinu, vai tā bija sala, kas atvērās man, vai arī es atvēros salai, taču stāsti par putniem un cilvēkiem nāca pie manis cits pēc cita un negrasījās atstāties, kamēr nebiju tos pierakstījusi," tā autore Dace Rukšāne.

Grāmatas atraktīvo vāka noformējumu veidojis mākslinieks Jānis Esītis (www.esitis.lv).

Grāmata iegādājama Latvijas grāmatnīcās un izdevniecībā "Dienas Grāmata" Mūkusalas ielā 15, Rīgā.

 

Marika Papēde, "Dienas Grāmata"