Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

4. jūlijā notiks ķērpjiem un mežam veltīta Dabas koncertzāle pie Strenčiem

4. jūlija novakarē Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija un ANO Attīstības programmas birojs Latvijā aicina apmeklēt šā gada pirmo Dabas koncertzāli - Graphis scripta, kas notiks priežu silā netālu no Strenčiem Valkas rajonā. Četru gadu laikā šī būs septītā reize, kad zinātnieki un mūziķi izstāstīs, izrādīs un izdziedās kopīgu stāstu par Latvijas dabu un cilvēkiem. Šoreiz lielāka uzmanība veltīta ķērpjiem un mežam. Latvijas Ornitoloģijas biedrība pasākumā piedalīsies ar stendu par meža putniem.

Pasākuma pirmā daļa sāksies plkst. 19:30 ar ķērpju un meža dzīves iepazīšanu izziņas darbnīcās un ķērpju takā. Otrajā daļā plkst. 21:00 dzejnieks Pēters Brūveris, Dj Eduards Švāns, lihenoloģe Sandra Bērziņa un mežu speciālists Viesturs Lārmanis pavēstīs vēl kādus saistošus faktus par šo dabas pasaules daļu.

Muzikālo stāstu trešajā daļā aptuveni plkst. 21:40 vēstīs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Valdis un Rūta Muktupāveli, Anrijs Grīnbergs, Roberts Rasa un Džuliāns. Neizpaliks arī gaismas un attēlu spēles.

Dažas lietas labsajūtai un komfortam. Sēdēšanai uz zemes līdzi jāpaņem sega vai kas cits paklājams. Kādu faktu pierakstīšanai ķērpju takā un risinot atjautības uzdevumus, noderēs rakstāmais. Pēc pasākuma dodoties atpakaļ pie mašīnas varētu būt nepieciešams lukturītis. Odu aizbaidīšanai kabatā var ielikt kādu ziedi vai aerosolu. Enerģijas un mundruma uzturēšanai noderēs līdzpaņemtais ūdens, kafija/tēja, pīrādziņi. Tie, kam uzturēšanās mežā ir ikdiena - mežsargi, mežziņi u.c. - uz pasākumu iesaka doties slēgtos apavos un garās virsdrēbēs.

Sakarā ar ugunsnedrošo sezonu, šogad pasākuma vietā nebūs iespējams nakšņot teltīs. Šim nolūkam var izmantot kāda Valmieras vai Valkas rajonā esoša viesu nama, viesu mājas vai kempinga pakalpojumus. Sīkāku informāciju par katru naktsmītni Jūs varat apskatīt mājas lapās www.valka.lv vai www.valmiera.lv sadaļā "Tūrisms".

"Dabas koncertzāle: Graphis scripta" bezmaksas pasākumus atbalsta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, ANO Attīstības programma/Pasaules vides fonds, Latvijas Vides aizsardzības fonds, SIA "Rīgas meži", AS "Latvijas valsts meži", Platforma Music un Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

 

 

Andris Soms,
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts