Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām uz putnu vērošanas torņa atklāšanu pie Kaņiera ezera

Šā gada 3. oktobrī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācija aicina uz CEMEX dāvināta putnu vērošanas torņa atklāšanu pie Kaņiera ezera, Lapmežciema tuvumā. Torņa atklāšana ievadīs Eiropas Putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2009 pasākumus Latvijā, kas 3. un 4. oktobrī norisināsies visā valstī. Pasākums notiks Riekstu pussalā, Kaņiera ezera krastā no plkst. 12:00 līdz 16:00.

Torņa atklāšanā gaidīts ikviens dabas draugs, un tā laikā tiks piedāvātas saistošas aktivitātes visai ģimenei. Profesionālu ornitologu pavadībā varēs vērot putnus pie vienas no izcilākajām ūdensputnu vērošanas vietām Latvijā - Kaņiera ezera, ieklausīties putnu balsīs, darboties radošajās darbnīcās par putnu tēmu, kā arī pārbaudīt savu radošo garu un fizisko formu dabas uzdevumu trasē torņa apkārtnē.

Nokļūšana pasākuma norises vietā - braucot no Jūrmalas, Lapmežciemā krustojumā uz Antiņciemu jāgriežas pa kreisi un jābrauc aptuveni 2,5 km līdz norādei uz putnu vērošanas torni. Šeit mašīna jāatstāj ceļa malā un jādodas ar kājām norādītajā virzienā aptuveni 0,5 km.

Jaunais putnu vērošanas tornis ir CEMEX dāvinājums Ķemeru nacionālajam parkam. Torņa būvniecība notika trīspusēja sadarbības līguma ietvaros starp CEMEX, LOB un Ķemeru nacionālā parka administrāciju.

Kā jau ziņots iepriekš, šā gada 3. un 4. oktobrī jau piecpadsmito gadu Latvijā tiek rīkotas Eiropas Putnu vērošanas dienas. Šajās dienās LOB aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju kļūt par putnu vērotāju, doties bezmaksas putnu vērošanas ekskursijās un ziņot par pamanītajiem putniem. Eiropas Putnu vērošanas dienas 3. oktobrī ievada CEMEX dāvināta putnu vērošanas torņa atklāšana pie Kaņiera ezera, savukārt 4. oktobrī tiks atklāts Nīderlandes Karaliskās Putnu aizsardzības biedrības dāvināts putnu vērošanas tornis Dvietes palienes dabas parkā.

 

Vairāk informācijas:

  • Eiropas Putnu vērošanas dienu 2009 pasākumi Latvijā šā gada 3. un 4. oktobrī

  • Kā vērot putnus

     

    Ilze Ķuze, Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinatore Latvijā

  •