Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

3. un 4. oktobrī aicinām ziņot par novērotajiem putniem

Eiropas Putnu vērošanas dienās, kas notiks šajā nedēļas nogalē - 3. un 4. oktobrī - Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju ieskatīties dabā, novērot putnus un ziņot par tiem.

Kā jau ziņots iepriekš, 3. un 4. oktobrī jau piecpadsmito gadu Latvijā tiek rīkotas Eiropas Putnu vērošanas dienas. Šajās dienās LOB aicina ikvienu novērot putnus un par saviem novērojumiem (putna suga, putnu skaits, cilvēku skaits, kas piedalās novērošanā, vieta, kurā putni novēroti) ziņot pa tālr.: 67221580 un 29490026, e-pasts: putni@lob.lv. Zvani tiks reģistrēti 3. oktobrī no plkst. 12:30 līdz 18:00 un 4. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00.

Svētdien, 4. oktobrī plkst. 17:00 iegūtie dati tiks nosūtīti Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinatorei - Nīderlandes Karaliskajai Putnu aizsardzības biedrībai, kas apkopos iedzīvotāju sniegtos datus par putnu novērojumiem no visas Eiropas.

Eiropas Putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putniem, apjaust mūsu dabas vērtības un likt aizdomāties par to saglabāšanas nepieciešamību.

Šogad Latvijā konstatētas piecas jaunas putnu sugas - sārtā kaija, Kamčatkas kaija, stepes ērglis, lopu gārnis un tundras šņibītis, un kopējais mūsu valstī novēroto putnu sugu skaits sasniedzis 342 sugas.

3. un 4. oktobrī Eiropas Putnu vērošanas dienu ietvaros notiks arī 15 CEMEX dāvinātas bezmaksas putnu vērošanas ekskursijas visā Latvijā un tiks atklāti divi putnu vērošanas torņi. 3. oktobrī atklās CEMEX dāvinātu putnu torni pie Kaņiera ezera (Engures novadā), savukārt 4. oktobrī - Nīderlandes Karaliskās Putnu aizsardzības biedrības dāvinātu putnu torni Dvietes palienes dabas parkā (Ilūkstes novadā).

Pērn Latvijā 12 bezmaksas putnu vērošanas ekskursijās piedalījās vairāk nekā 400 dalībnieku, un tika saņemti ziņojumi par 83 979 putniem no 152 sugām. Savukārt Eiropā putnu vērošanas dienās piedalījās 30 valstis ar vairāk nekā 50 tūkstošiem dalībnieku, kas ziņoja par vairāk nekā 2,5 miljoniem putnu un piedalījās ap 2900 putniem veltītos pasākumos.

Eiropas putnu vērošanas dienas organizē starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International. Latvijā kopš 1995. gada to pārstāv LOB - lielākā dabas aizsardzības sabiedriskā organizācija mūsu valstī. LOB apvieno gandrīz 800 biedru, un tās mērķis ir nodrošināt Latvijas putnu un to dzīvesvietu saglabāšanu.

 

Vairāk informācijas:

  • Eiropas Putnu vērošanas dienu 2009 pasākumi Latvijā šā gada 3. un 4. oktobrī

  • Kā vērot putnus

     

    Ilze Ķuze, Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinatore Latvijā

  •