Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Visā Latvijā notiks "CEMEX Putnu dienas"

Laikā, kad Latvijā notiek gājputnu atgriešanās, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina visus putnu draugus piedalīties tradicionālajās pavasara putnu dienās - putnu vērošanas ekskursijās, putnu būrīšu gatavošanas darbnīcās, putnu balsu vakaros un Torņu cīņās.

"CEMEX visā pasaulē sadarbojas ar BirdLife International vietējām organizācijām saskaņā ar mūsu pārliecību, ka modernā ražošana iet roku rokā ar vides saglabāšanu. Esam gandarīti par iespēju līdzdarboties Latvijas dabas daudzveidības izpētē un popularizēšanā. Mēs ļoti augsti novērtējam mūsu ornitologu paveikto pētniecības jomā un īpaši sabiedrības iesaistīšanā. Putnu dienas ir brīnišķīga iespēja jebkuram cilvēkam izrauties no pilsētas ikdienas steigas un novērtēt Latvijas dabas vienreizīgumu," saka CEMEX valdes priekšsēdētājs Hose Luiss Seiho Gonzalezs (Jose Luis Seiho Gonzalez).

Maija svētku brīvdienās - 1. un 2. maijā "CEMEX Putnu dienu" ietvaros visā Latvijā notiks bezmaksas ekskursijas uz labākajām putnu vērošanas vietām. Ekskursijas vadīs ornitologi un pieredzējuši putnu vērotāji. Tiks rīkotas arī putnu būrīšu gatavošanas darbnīcas. Pasākumi risināsies Rīgā, Gaujas nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā, Slīteres nacionālajā parkā, Teiču dabas rezervātā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā un citur.

Aktīva putnu vērošana šajā pavasarī notiks arī turpmāk. Maija vidū, no 24. līdz 28. maijam, piecu dienu garumā tiks rīkoti "CEMEX putnu balsu vakari". To laikā interesentiem pie Kaņiera ezera būs iespēja ieklausīties putnu balsīs uz saulrieta fona.

Savukārt 22. un 23. maijā risināsies "CEMEX Torņu cīņas 2010". Torņu cīņu laikā pieredzējušu putnu vērotāju komandas dosies uz torņiem vairākās Latvijas vietās, lai no tiem 24 stundu laikā reģistrētu visas redzamās un dzirdamās putnu sugas. Līdzšinējais rekords ir 114 putnu sugas, kas diennakts laikā reģistrētas no Kuivižu torņa. Arī citi putnu draugi Torņu cīņu laikā tiek aicināti apmeklēt torņus, iepazīties ar to apkārtnē redzamajām putnu sugām un just līdzi komandām.

Šobrīd Latvijā pavisam konstatētas 343 putnu sugas. Pagājušais gads putnu vērotājiem bijis īpaši ražīgs - mūsu valstī sastopamo sugu sarakstam pievienotas piecas jaunas putnu sugas - sārtā kaija Rhodostethia rosea, Kamčatkas kaija Larus schistisagus, stepes ērglis Aquila nipalensis, lopu gārnis Bubulcus ibis un tundras šņibītis Calidris melanotos.

 

Informāciju sagatavoja LOB sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ķuze, ilze@lob.lv, 28632314

 

Papildu informācijai:

Dagnija Dižbite, mediju konsultante

Tel. 29 295 837

e-pasts: Dagnija. Dizbite@mrsgrupa.lv