Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noslēgušās "CEMEX Putnu dienas"

Maija svētku brīvdienās Latvijā notika "CEMEX Putnu dienas". 14 bezmaksas putnu vērošanas pasākumos piedalījās 347 putnu draugu, savukārt sešās būrīšu darbnīcās piedalījās 484 cilvēki un izgatavoti pavisam 285 putnu būrīši. "CEMEX Putnu dienas" rīkoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība, CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde.

"Mums ir patiess prieks par CEMEX Putnu dienu apmeklētāju lielo skaitu. Nedēļas nogalē novēroto putnu skaits un dažādība apliecina to, ka Latvija ir unikāla valsts ar apbrīnojamu bioloģisko daudzveidību un mums ir lieliska iespēja būt klāt un to iepazīt. Ceram, ka gan pieaugušie, gan bērni izbaudīja interesantās ekskursijas, kā arī putnu būrīšu veidošanas darbnīcas, un vēlamies pateikt paldies gan ekskursiju vadītājiem, gan darbnīcu organizatoriem par aizrautību un ieguldīto darbu CEMEX Putnu dienās," saka CEMEX valdes priekšsēdētājs Hose Luiss Seiho Gonzalezs (Jose Luis Seiho Gonzalez).

Īpaši liels putnu sugu skaits novērots 2. maijā notikušajā putnu vērošanas ekskursijā uz Lubāna ezeru un Nagļu dīķiem, kur gandrīz septiņu stundu laikā reģistrētas 85 putnu sugas. Izdevās novērot krāšņu gugatņu riestu, pamanīt Sāmsalas dižpīles un četras dūkuru sugas - cekuldūkuri, pelēkvaigu dūkuri, ragaino un melnkakla dūkuri, abas pēdējās sugas Latvijā ir reti sastopamas.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā Vīsraga dabas takā pie Burtnieku ezera putnu draugus īpaši priecēja lakstīgalas dziedāšana, savukārt Randu pļavās notikušās ekskursijas laikā ikviens tās dalībnieks iemācījās atpazīt čunčiņa balsi.

Kā atzina divu Rīgā notikušo ekskursiju dalībnieki, lielākais pārsteigums bijis pilsētā sastopamā putnu sugu daudzveidība. Šo ekskursiju laikā tika arī apgredzenoti pieci paugurknābja gulbji un nolasīti viena Lietuvā gredzenota paugurknābja gulbja gredzena dati.

Ķemeru nacionālā parka Dunduru pļavās tika pamanīts melnais stārķis, savukārt vienā no rīta pastaigām Ķemeru apkārtnē tika reģistrētas piecas dažādas dzeņveidīgo putnu sugas - dižraibais dzenis, vidējais dzenis, mazais dzenis, baltmugurdzenis un tītiņš.

Veiksmīgi noritējusi arī rubeņu riesta vērošana Sudas purvā Gaujas nacionālajā parkā. Par spīti dažu dalībnieku slapjajām kājām, dzirdēta rubeņu dziesma un novēroti arī citi purva putni, tajā skaitā dzērves.

Rēzeknē Rāznas nacionālā parka rīkoto putnu būrīšu darbnīcu apmeklēja liels interesentu skaits - ap 200 dalībnieku, kas kopīgiem spēkiem izgatavoja 87 būrīšus. Savukārt Gaujas nacionālā parka būrīšu darbnīca Līgatnes dabas takās pulcēja 125 putnu draugus, kas izgatavoja 70 būrīšus.

 

Informāciju sagatavoja LOB sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ķuze, ilze@lob.lv, 28632314

 

Papildu informācijai:

Dagnija Dižbite, mediju konsultante

Tel. 29 295 837

e-pasts: Dagnija. Dizbite@mrsgrupa.lv