Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām apmeklēt Oskara Šmeliņa foto izstādi "Argentīnas putni"

Aicinām apmeklēt Oskara Šmeliņa foto izstādi "Argentīnas putni", kas no šā gada februāra līdz aprīlim apskatāma TC Origo otrajā stāvā.

"Šobrīd gaisā jaušams pavasara gaiss. Dabā pavasara atnākšana saistās ar gājputnu atgriešanos, putnu treļļiem, garākām dienām. Kā mazu uvertīru šiem dabas "dziesmu svētkiem", aicinu apskatīt manu personālizstādi, kurā būs redzams daudz putnu, šoreiz tie "atlidojuši" no tālās Argentīnas," stāsta Oskars Šmeliņš. "Bez putniem izstādē apskatāmi arī daži dzīvnieku attēli un dabas skati, kuri, manuprāt, visspilgtāk raksturo šīs zemes skaistumu."

Argentīna ir otra lielākā valsts kontinentā aiz Brazīlijas un astotā lielākā pasaulē. Tās daba ir ārkārtīgi daudzveidīga. Argentīnu klāj gan subtropiskie lietus meži valsts ziemeļos (pie Brazīlijas un Paragvajas robežām), gan varenie Andu kalni rietumos, gan arī Patagonijas ledāji dienvidos un Ibērijas mitrāji - lielākie uz mūsu planētas. Argentīnai ir arī sava Zemgale - Argentīnas līdzenumi jeb pampas stiepjas daudzu simtu kilometru tālu. Fauna un flora Argentīnā ir pasakaini bagāta, tikai putnu sugas vien ir virs 1000, stāsta O.Šmeliņš.

Zivju klijāns Busarellus nigricollis. Foto: Oskars Šmeliņš

"Dina Fotera vārdus: ''Lai kurā zemē Jūs atrastos, palieciet, kas Jūs esiet'', pilnībā var attiecināt arī uz Oskaru Šmeliņu. Viņš mēdz ceļot gan tuvējās, gan tālajās zemēs. Šoreiz Oskars atvedis atmiņas un piezīmes no tālās un eksotiskās Argentīnas. Pasaule ir pilna stāstu - brīnišķīgi atklātu, satriecoši skaistu, izjustu un neizstāstītu. Oskara stāstā ''Par Argentīnu'' var sajust viņa pozitīvo attieksmi pret redzēto un iemūžināto foto kadrā. Mani uzrunā viņa "zaļā domāšana" un personīgā rūpe par "mazajiem brāļiem". Novēlu izstādes apmeklētājiem un skatītājiem palūkoties no Oskara Šmeliņa skatu punkta uz mūsu planētas zaļo un dzīvo dabu. Vai tā nav skaista un bagāta?" vaicā Aivars Tipsis, fotogrāfs, studijas "ATFoto" vadītājs.

Gladiatordzenis Campephilus robustus. Foto: Oskars Šmeliņš

Kolibri. Foto: Oskars Šmeliņš

Braucienu organizēja SIA ''Motacilla'', www.motacilla.lv, tālr.: 25920765.