Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Lieldienās daudzviet Latvijā vēroja putnus un gatavoja tiem būrīšus

Lieldienu brīvdienās, no 21. līdz 24. aprīlim, Latvijā norisinājās ikgadējās Putnu dienas. 13 bezmaksas putnu vērošanas pasākumus Rīgā, Lubāna ezera apkaimē, Saldus un Cēsu novados, kā arī Gaujas, Ķemeru un Slīteres nacionālajos parkos apmeklēja gandrīz 300 putnu draugu. Savukārt būrīšu darbnīcās Līgatnes dabas takās, Ķemeros un Madonas novadā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki un izgatavoti 125 būrīši, kas paredzēti gan 2011. gada putnam - meža pūcei, gan zīlītēm un melnajiem mušķērājiem. Putniem veltītos pasākumus ar CEMEX finansiālu atbalstu rīkoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde.

Pūču ekskursijā Cēsu novadā izdevās saklausīt divas meža pūces, savukārt vērojot putnus Gaujas nacionālajā parkā, Siguldā, dalībnieki iepazina parastākās meža putnu sugas un tuvumā skatīja mazā dzeņa bungošanu. Ekskursijā uz Sātiņu zivju dīķiem Saldus novadā notika ūdensputnu vērošana, un arī izdevās reģistrēt šogad agrāko gājputna - svirlīša - novērojumu.

Ekskursijā Rīgā, Daugavgrīvas liegumā putnu vērotāji piedalījās paugurknābja gulbju apgredzenošanā un tuvumā skatīja ūdensvistiņas cīņu par teritoriju ar lauci. Ekskursijā Rīgas apkārtnē Garciema laukos izdevās pamanīt vēlus gājputnus - ap 1000 sējas un baltpieres zosis, savukārt Ādažu apkārtnē - vērot norises zivju gārņu kolonijā.

 

Putnu vērošana Rīgas apkārtnē, 24. aprīlī. Foto: Ruslans Matrozis

Ķemeru nacionālajā parkā divās ekskursijās Slokas ezera apkārtnē dalībnieki iepazina dažādas Latvijā bieži sastopamas putnu sugas, īpaši labi izdevās apskatīt melno erickiņu. Ekskursijā uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām paveicās redzēt četras plēsīgo putnu sugas - jūras ērgļus, niedru lijas, mazo ērgli un peļu klijānu. Vērojot putnus no Kaņiera ezera putnu torņa, tika reģistrēts šogad agrākais gājputna - mazā ormanīša - novērojums, kā arī varēja apskatīt zivjērgļa barošanos torņa tuvumā.

Vērojot putnus divās ekskursijās pie Lubāna ezera, tās dalībniekus priecēja pīļu bagātība - prīkšķes, baltvēderi, krīkļi, cekulpīles, brūnkakļi, gaigalas, platknābji, meža pīles un garkaklis, kā arī bridējputni - kuitalas, pļavas, purva un meža tilbītes. Kolkasragā, Slīteres nacionālajā parkā, bija iespēja vērot putnu migrāciju, īpaši jāizceļ zvirbuļvanagu migrācija un lielo pūkpīļu novērojums.