Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Akcija "Cirvis" vēršas pret nesaprātīgu mežu apsaimniekošanu

Vides aizsardzības nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar portālu Draugiem.lv ir uzsākušas akciju "Cirvis", aicinot sabiedrību dokumentēt un ziņot par konkrētiem gadījumiem mežu apsaimniekošanas praksē Latvijā, kuros netiek ievērotas dabas un sabiedrības intereses.

Pēdējos gados sabiedrībā arvien biežāk izskan viedoklis par videi nedraudzīgu meža apsaimniekošanu. Nereti norūpējušās ir ne tikai vides organizācijas, bet arī cilvēki, kas dzīvo Latvijas novados vai ikdienā strādā meža nozarē. Akcijas "Cirvis" mērķis ir sniegt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam piedalīties labākas meža apsaimniekošanas attīstībā, aktualizējot videi nedraudzīgas prakses piemērus mežā.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus uzsver: "Šī akcija nav vēršanās pret mežizstrādi kā tādu, un vides organizācijas apzinās meža lomu Latvijas ekonomikā. Tomēr, mežu apsaimniekojot, būtiski ņemt vērā arī vides un sociālās intereses. Mēs vēršamies pret gadījumiem, kad šīs intereses tiek ignorētas pat tad, ja darbība formāli ir likumīga."

Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis norāda: "Kaut arī Latvijā esmu sastapis daudz gudrus un tālredzīgus meža īpašniekus, kas saimnieko, izprotot dažādās meža vērtības, kopumā sabiedrības neapmierinātība ar meža apsaimniekošanu pēdējos gados ir tikai palielinājusies. Arī vides speciālisti ar bažām raugās uz valsts mežos notiekošo. Akcijā "Cirvis" vides organizācijas aicina sabiedrību nebūt vienaldzīgiem pret nejēdzībām Latvijas mežu apsaimniekošanā un pierādīt, ka meža vērtība nav tikai kokmateriāli krautuvē."

Akcijā "Cirvis" iedzīvotāji ir aicināti uz e-pasta adresi cirvim@gmail.com sūtīt fotogrāfijas, kurās redzama slikta mežu apsaimniekošana. Pēc ekspertu izvērtējuma fotogrāfijas tiks publicētas interneta lapā www.draugiem.lv/cirvis. Šajā interneta lapā sadaļā Nolikums ir iespēja iepazīties arī ar informācijas iesūtīšanas nosacījumiem.

Iesūtītie attēli tiks dalīti trīs nominācijās:

 • "Tautas cirvis" - viss par ko Tev, kā sabiedrības pārstāvim, sāp sirds, piemēram, nocirstais mežs izmaina ainavu, izcirstas mīļākās sēņošanas, ogošanas vietas u.tml.;

 • "Gaļas cirvis" - meža ciršana putnu un citu dzīvnieku vairošanās laikā;

 • "Tētis Cirvis" - gadījumi, kad notiekošā mežu apsaimniekošana ir redzamā pretrunā ar dabu saudzējošas mežsaimniecības principiem.

 • Papildu nominācijā "Cirvju klubs" var iesūtīt publicētus politiķu, amatpersonu u.c. citātus, kas propagandē videi nedraudzīgu mežu apsaimniekošanu.

  Šobrīd akcijā "Cirvis" iesaistījušās šādas organizācijas: Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Pasaules Dabas Fonds, Latvijas Entomoloģijas biedrība, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Botāniķu biedrība, Vides aizsardzības klubs. Šo akciju vides aizsardzības organizācijas aicina uztvert kā turpinājumu kampaņai "Cirvis 200X", ko Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Vides filmu studiju un radio SWH organizēja 2001. gadā.

   

  Plašāka informācija:

  Viesturs Ķerus, e- pasts viesturs@lob.lv, tel.29459742

  Jānis Rozītis, e-pasts jrozitis@pdf.lv, tel. 67505644

 •