Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Rīgā notiks Eiropas ornitologu konference

No 27. līdz 30. augustam Rīgā notiks Eiropas Ornitologu savienības (European Ornithologists' Union - EOU) 8. konference. Konferences vietējie rīkotāji ir Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Latvijas Universitāte un Daugavpils universitāte. Pasākumam reģistrējušies 500 dalībnieku no 36 valstīm, ne tikai no Eiropas, bet arī Kanādas, ASV, Nigērijas un Dienvidāfrikas Republikas.

Konferences zinātniskā programma - pavisam 219 mutiski un 166 stenda ziņojumi -aptver ļoti plašu jautājumu loku no imunoloģijas un hormonu koncentrācijas putnu organismā līdz dabas aizsardzībai un klimata pārmaiņām.

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus norāda: "Esam pagodināti, ka Latvija ir izvēlēta par norises vietu šāda mēroga pasākumam un LOB ir iespēja piedalīties tā rīkošanā. Šī konference būs iespēja ne tikai Latvijas ornitologiem klātienē dzirdēt vadošos Eiropas speciālistus, bet arī mūsu ārzemju kolēģiem iepazīt Latviju un uzzināt par mūsu sasniegumiem un problēmām, kas skar Latvijas putnus."

Latvijas ornitologi konferencē piedalās ar pieciem mutiskiem un 17 stenda ziņojumiem, stāstot par meža putnu aizsardzību Latvijā, mežsaimniecības ietekmi uz melno stārķu ligzdošanas sekmēm, griežu aizsardzību Latvijas lauksaimniecības zemēs, gājputnu atgriešanās fenoloģiju un citiem jautājumiem.

Ornitologi dosies arī vairākās ekskursijās, lai vērotu putnus un iepazītu dažas no vērtīgākajām dabas teritorijām Latvijā, t.sk., Ķemeru nacionālo parku, Engures ezeru un Gaujas nacionālo parku.

Eiropas Ornitologu savienības konferences tiek rīkotas reizi divos gados. 2009. gadā konference notika Cīrihē, Šveicē.

Sīkāka informācija (angļu valodā) pieejama konferences interneta lapā: http://eou.biology.lv/