Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

1. un 2. oktobrī Latvijā notiks Eiropas Putnu vērošanas dienas 2011

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē, putnu rudens migrācijas laikā, Eiropā atzīmē starptautiskās Putnu vērošanas dienas EuroBirdwatch 2011. Arī Latvijā 1.oktobrī un 2.oktobrī dabas draugus vairāk nekā 15 putniem veltītos bezmaksas pasākumos aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde.

"Eiropā populārā putnu vērošanas kustība pēdējos gados kļūst arvien spēcīgāka arī mūsu valstī. Putnu vērošana sniedz iespēju gan doties laukā atpūsties un atjaunot spēkus, gan bagātināt savas zināšanas par vienu no Latvijas lielākajām vērtībām - krāšņo un daudzveidīgo dabu," stāsta Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinators Jānis Ķuze. "Šobrīd mūsu valstī reģistrētas 347 putnu sugas, un katru gadu, pieaugot aktīvo putnu vērotāju skaitam un to zināšanu līmenim, Latvijā novēroto putnu sugu saraksts top garāks. Tā, piemēram, šogad mūsu valstī pirmo reizi pamanīta dienvidniece Daurijas bezdelīga".

Eiropas Putnu vērošanas dienu laikā ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja tuvāk iepazīties ar putnu vērošanas norisi, piedaloties kādā no CEMEX dāvinātajiem pasākumiem, kurus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās vadīs ornitologi un pieredzējuši putnu vērotāji. Putnu vērošanas pasākumu saraksts tiks publicēts Latvijas Ornitoloģijas biedrības interneta lapā http://www.lob.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes interneta lapā http://www.daba.gov.lv.

"Aicinām izmantot šo iespēju un oktobra pirmajās dienās doties iepazīt Latvijas putnu faunu kopā ar pieredzējušiem dabas vērotājiem," norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. "Esam priecīgi, ka jau trešo gadu CEMEX sniedz atbalstu Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumu rīkošanai mūsu valstī, kā arī par ilggadīgo sadarbību ar valsts īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un Dabas aizsardzības pārvaldi."

"Ik gadu pavasarī un rudenī mēs ar prieku gaidām putnu dienas un aicinām ieplānot laiku vienlaikus izklaidējošam un arī izglītojošam ģimenes atpūtas veidam. Ciemiņus īpaši gaidīsim CEMEX putnu torni Ķemeros, kas ir viens no dabas draugu iecienītākajiem torņiem tieši putnu daudzveidības un skaistās apkārtnes dēļ," saka CEMEX vides speciāliste Santa Kļava.

1. un 2.oktobrī, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina arī ikvienu ziņot par novērotiem putniem, zvanot pa tālr. 67221580 vai sūtot ziņas uz e-pastu: putni@lob.lv.

Pērn EuroBirdwatch 2010 ietvaros Latvijā 17 putnu vērošanas pasākumos piedalījās ap 450 dabas draugu un tika saņemti ziņojumi par novērotiem 76 118 putniem no 150 sugām. Savukārt Eiropas mērogā 1065 putniem veltītos pasākumos piedalījās ap 58 000 dalībnieku no 34 Eiropas valstīm, kā arī tika saskaitīti 2 731 155 putni un trīs visbiežāk novērotās putnu sugas bija mājas strazds, meža pīle un laucis.

Papildu informācija:

LOB pārstāve Ilze Ķuze,

tālr. 28632314,

e-pasts: ilze@lob.lv