Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Rīgā Piejūras dabas parkā notiks lielā putnu vērošana

Šī gada 14. aprīlī (sestdienā) "DHL Express" un Latvijas Ornitoloģijas biedrības kopīgās izglītojošās akcijas "Gājputnu sagaidīšanas mēnesis" ietvaros tiks organizēta lielā putnu vērošana. Pasākuma laikā ikvienam interesentam - lielam vai mazam būs iespēja kopā ar ornitologiem, "DHL Express" kolektīvu un dabas draugu Māri Olti piedalīties gājputnu vērošanas ekskursijās un tiem veltītās izglītojošas aktivitātēs.

Ar akciju "Gājputnu sagaidīšanas mēnesis" tās organizētāji vēlas pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, kā rezultātā līdz gadsimta beigām daudzas gājputnu sugas varētu no Latvijas teritorijas izzust vai arī to izplatība varētu samazināties.

Lielā putnu vērošanas norisināsies no plkst. 12:00 līdz 16.00 Rīgas Piejūras dabas parkā Daugavgrīvā, Bolderājā (netālu no 3. autobusa galapunkta pie Daugavgrīvas putnu novērošanas torņa). Precīzu norises vietu var meklēt www.draugiem/dhlgogreen.

 

Darbosies putnu būrīšu darināšanas meistarklases

Jūlija Usoviča, programmas "GoGreen" pārstāve: "Ikviens putnu vērotājs un dabas draugs aicināts piedalīties "Lielajā putnu vērošanas dienā" Daugavgrīvā. Kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvjiem un dabas draugu Māri Olti iepazīsim Latvijas gājputnus, kuru daudzveidība tiek vērtēta kā unikāla visā Eiropā. Tāpat pasākuma gaitā uzzināsim, kā kopā un katrs individuāli varam palīdzēt gājputniem pielāgoties klimata pārmaiņām. Skolniekus aicināsim pagatavot putnu būrīšus vienam no mazākajiem Latvijas gājputniem - melnajam mušķērājam, bet pašus mazākos pasākuma viesus iesaistīsim radošās un izglītojošās spēlēs un gājputnu zīmēšanas konkursā."

Pasākuma ietvaros Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologi vadīs putnu vērošanas ekskursijas, savukārt speciālās meistarklasēs bērniem būs iespēja mācīties darināt putnu būrīšus. Programmā paredzēta arī putnu zīmēšanas stunda un izglītojošas viktorīnas par gājputniem. Pasākuma organizatori aicina ņemt līdzi arī personīgos binokļus vai teleskopus, kā arī izvēlēties laika apstākļiem un pastaigai dabā piemērotu apģērbu un apavus.

 

Aprīlis - gājputnu sagaidīšanas mēnesis

"DHL Express" sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību vides saudzēšanas programmas "GoGreen" ietvaros organizē akciju "Gājputnu sagaidīšanas mēnesis", pasludinot aprīli par gājputnu sagaidīšanas mēnesi. Šogad par gājputnu mēneša simbolu izvēlēts viens no Latvijas mazākajiem gājputniņiem - melnais mušķērājs, kas klimata pārmaiņu rezultātā līdz gadsimta beigām varētu izzust no Latvijas teritorijas.

Ja klimata pārmaiņas turpināsies līdzšinējos tempos, tad līdz šī gadsimta beigām to dēļ no Latvijas kā ligzdotājas varētu izzust 27 putnu sugas - ne tikai melnais mušķērājs, bet arī dzērve, lakstīgala un citas. Vēl 48 sugu izplatība varētu ievērojami samazināties.

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs:"Domājot par klimata pārmaiņām, mēs nereti aizmirstam, ka tās skars ne tikai mūs, bet arī dabu, tostarp putnus, mums visapkārt. Aizmirstam arī to, ka klimata pārmaiņu mazināšana ir atkarīga ne tikai no ASV vai Ķīnas, bet arī no katra no mums. Jāpatur prātā, ka katra lieta, ko darām, lai klimata pārmaiņas mazinātu - kaut vai braukšana ar sabiedrisko transportu, nevis privāto auto, nāk par labu arī putniem."

"GoGreen" ir "DHL Express" globāla vides saudzēšanas programma, ar kuras atbalstu tiek izglītota sabiedrība kopumā, kā ar atbildīgu individuālo rīcību iedzīvotāji var pasargāt dabu no klimatiskajām pārmaiņām un mazināt tās radītās sekas. Lai Latvijas iedzīvotājus mudinātu iesaistīties, programma tiek veltīta kādai konkrētai tēmai. Šogad programmas ietvaros Latvijā tiek aktualizēta dabas saudzēšana, lai pasargātu putnu daudzveidību Latvijā. "DHL Express", kā viens no lielākajiem starptautiskā kurjerpasta sūtījumu nodrošinātājiem Latvijā un pasaulē, arī savā darbībā izvēlas videi draudzīgus risinājumus, kas ļauj samazināt oglekļa dioksīda izmešus atmosfērā un saglabā dabas resursus.

 

Informāciju sniedza:

Viesturs Ķerus,

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs

Jūlija Usoviča,

Programmas "GoGreen" pārstāve

 

Plašākai informācijai:

Tālr. 27718597