Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Nedēļas nogalē notiks "CEMEX Torņu cīņas"

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, astoņās dažādās Latvijas vietās notiks "CEMEX Torņu cīņas". Pieredzējušu putnu vērotāju komandas 24 stundu ilgās sacensībās raudzīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu no viena torņa. "CEMEX Torņu cīņu" laikā putnu vērošanas torņus apmeklēt var ikviens, kurš vēlas uzzināt ko jaunu par savvaļas putniem, iepazīt kādu daļu no Latvijas dabas, saņemot atbildes uz interesējušajiem jautājumiem un mēģinot iemācīties kādu putna dziesmu. Šādas sacensības ir populāras daudzviet pasaulē un Latvijā tiek rīkotas jau devīto reizi.

"CEMEX Torņu cīņas ir nozīmīgs notikums ne tikai tādēļ, ka pulcē profesionālus putnu vērotājus un amatierus, kas caur zināšanu nodošanu veido jaunas un interesantas sadarbības. Visbūtiskākais ir tas, ka caur sacensībām ik gadu tiek gan atjaunota informācija putnu daudzveidību Latvijā, gan reģistrētas jaunas, klimatam neraksturīgas sugas. Tas ļauj burtiskā nozīmē ieraudzīt un apjaust cilvēces izraisīto globālo klimatisko izmaiņu sekas, un cik liela nozīme ir indivīda un kompāniju ilgtspējīgai domāšanai un darbībām, jo putni ir dabas katalizators. CEMEX ir integrējis ilgtspējības modeli savā stratēģijā, ikdienas darbībās un lēmumu pieņemšanas procesā visā pasaulē," norāda CEMEX valdes priekšsēdētājs Enrike Garsija (Enrique Garcia).

Putnu vērošanas sacensības notiks tornī Kuivižos (Salacgrīvas novads), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas novads), tornī pie Kaņiera ezera (Engures novads), tornī Dunduru pļavās (Tukuma novads), tornī pie Burtnieka ezera (Burtnieku novads), tornī Kaltenes jūrmalā (Rojas novads) un tornī Dvietes dabas parkā (Ilūkstes novads).

Sacensību atklāšana - torņu izloze komandu starpā un rīta kafija - notiks sestdien, 19. maijā, plkst. 9.00 Rīgā, "3 pavāru restorānā" Jēkaba kazarmās. Noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks turpat svētdien, 20. maijā, plkst. 18.00. Par uzvarētājiem atzīs komandu, kas visievērojamāk uzlabos iepriekšējos gados paveikto konkrētajā tornī. Atzinību gūs arī interesantākā putnu novērojuma reģistrētāji un draudzīgākā komanda, kas tornī uzņems visvairāk apmeklētāju.

Pagājušajā gadā "CEMEX Torņu cīņās" uzvarēja komanda "Skaidrie okulāri" - Valdis Ādamsons, Mārtiņš Briedis, Māris Jaunzemis - kas novēroja 79 dažādas putnu sugas. Interesantākais novērojums - melnkakla dūkuru pāris Kaņiera ezerā, ko reģistrēja komanda "M-ērgļi".

"CEMEX Torņu cīņas" ar CEMEX finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

 

Torņu atrašanās vietas (kartes lapā www.balticmaps.eu):

 • Kaņieris

 • Lubāns - Zvidzes kanāls

 • Lubāns - D dambis

 • Kuiviži

 • Kaltene

 • Dviete

 • Dunduru pļavas

 • Burtnieks

   

  Sacensību noteikumi

 •