Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Sabiedrībā zināmi cilvēki atbalsta mežu ciršanas pārtraukumu putnu ligzdošanas laikā

Latvijas Ornitoloģijas biedrības aicinājumu pārtraukt mežizstrādi putnu ligzdošanas laikā līdz šim parakstījuši vairāk nekā 2500 cilvēku, to skaitā vairākas sabiedrībā zināmas personas - Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, pavārs Ēriks Dreibants, mūziķis Kārlis Kazāks, komponists Zigmars Liepiņš, dramaturģe Lelde Stumbre, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, dzejniece Inese Zandere un citas. Vēl šomēnes iedzīvotāji var pievienoties petīcijai interneta lapā http://necertpavasari.lv.

Inese Zandere norāda: "Atbalstu šo aicinājumu tāpēc, ka dzīve Latvijā nekļūs ne labāka, ne skaistāka, ja tā vienmēr tiks pakļauta nesaprātīga patēriņa interesēm, kas uzdotas par ekonomiku, bet putni aprēķinos netiks ņemti vērā. Likums, kas saudzē dzīvību, nozīmē ne tikai aizstāvību putniem, bet arī aizstāvību cilvēkiem un Latvijai - jo dabas daudzveidība ir lielāka un paliekošāka vērtība nekā nocirstais un pārdotais, turklāt no šī bezjēdzīgā upura ir viegli izvairīties."

Akcija "Necērt pavasarī!" uzsākta, jo Latvijas Ornitoloģijas biedrības veiktie aprēķini liecina, ka katru gadu, cērtot mežu pavasarī, bojā iet ap 20 000 putnu ligzdu. Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim adresētajā petīcijā izteikts aicinājums putnu ligzdošanas sezonu laikā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam noteikt par kluso periodu, kura laikā nenotiek meža ciršana un netiek veikta jaunaudžu kopšana.

"Latvijas Fakti" veiktā iedzīvotāju aptauja parāda, ka pavasara mežizstrādes pārtraukumu atbalsta ap 80% Latvijas iedzīvotāju. Līdzīgi ierobežojumi jau ir spēkā Igaunijā.