Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Pret mežu ciršanu putnu ligzdošanas laikā savākts vairāk nekā 3000 parakstu

Vakar, 31. jūlijā, noslēdzās Latvijas Ornitoloģijas biedrības organizētā parakstu vākšana petīcijai par mežizstrādes pārtraukumu putnu ligzdošanas laikā. Petīciju parakstījuši 3159 cilvēki, no kuriem vairāk nekā 90% ir Latvijas iedzīvotāji vai ārzemju latvieši.

Akcija "Necērt pavasarī!" uzsākta, jo Latvijas Ornitoloģijas biedrības veiktie aprēķini liecina, ka katru gadu, cērtot mežu pavasarī, bojā iet ap 20 000 putnu ligzdu. Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim adresētajā petīcijā izteikts aicinājums putnu ligzdošanas sezonu laikā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam noteikt par kluso periodu, kura laikā nenotiek meža ciršana un netiek veikta jaunaudžu kopšana.

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs, uzsver: "Nesen plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par meža ciršanas laikā izpostītu mazā ērgļa ligzdu un no maniem kolēģiem saņemtās ziņas par mežizstrādes traucējuma dēļ pamestām melnā stārķa ligzdām ir skarbs atgādinājums, cik nepieciešams ir mežu ciršanas pārtraukums pavasarī. Tomēr šie gadījumi ir tikai problēmas redzamākā daļa - tūkstošiem putnu ligzdu aiziet bojā katru pavasari, neviena neievēroti. Tas nav pieņemami no dabas aizsardzības viedokļa, un arī Latvijas sabiedrība ir paudusi, ka šādu mežsaimniecības praksi neatbalsta."

"Latvijas Faktu" veiktā aptauja liecina, ka mežizstrādes pārtraukumu putnu ligzdošanas laikā atbalsta 80% Latvijas iedzīvotāju. Ierobežojumi mežizstrādes darbiem putnu ligzdošanas laikā ir noteikti arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā.

Parakstīto petīciju Latvijas Ornitoloģijas biedrība nosūtīs V. Dombrovskim. Ar petīciju un savāktajiem parakstiem iespējams iepazīties interneta lapā http://necertpavasari.lv. Akciju "Necērt pavasarī!" atbalsta blogs History RV.