Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

"Ēnas" seko jūras ērgļu pētniekam

13. februārī biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement - Young Enterprise Latvija" rīkotās Ēnu dienas ietvaros Madara un Katrīna Smelteres no Zaķumuižas pamatskolas 6. klases devās līdzi jūras ērgļu pētniekam Jānim Ķuzem uz Ķemeru nacionālo parku, lai iepazītu ornitologa darbu un putnus.

Diena sākās ar kilometru garu brišanu pa sniegu cauri mežam, lai aplūkotu jūras ērgļa ligzdu. Lai gan gājiens nebija viegls, meitenes turējās godam, un mērķis tika sasniegts. Ligzda bija pušķota ar svaigiem zariem, tātad ērgļi jau sākuši tajā iekārtoties uz ligzdošanu.

Mežā Jānis meitenes iepazīstināja arī ar zvēru pēdām, kas sniegā labi saskatāmas. Madara un Katrīna uzzināja, kā atšķiras aļņa un mežacūkas pēdas un kādus pēdu nospiedumus atstāj lapsa, cauna un vāvere.

Meitenēm bija iespēja aplūkot arī Jāņa ierīkotās ērgļu barotavas un galu galā - arī pašus jūras ērgļus, kas uzturējās Dunduru pļavās.

Ornitologa darbs nenotiek tikai mežā, tāpēc diena noslēdzās pie datora. Jānis parādīja, kā kartē var sekot līdzi ar raidītājiem aprīkotu ērgļu pārlidojumiem, un pastāstīja par ērgļu gredzenošanu.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas Katrīna un Madara devās mājās ar pasākumu apmierinātas. Ceram abas meitenes pēc dažiem gadiem redzēt putnu pētnieku vidū!