Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Vairāk nekā 270 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina atbalstīt videi draudzīgu lauksaimniecību

28. februārī Eiropas Parlamenta locekļiem tika nosūtīta 276 nevalstisko organizāciju parakstīta atklāta vēstule, lai aicinātu ņemt vērā Eiropas Savienības sabiedrības intereses, lemjot par Kopējās lauksaimniecības politikas reformu. No Latvijas vēstuli parakstījusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Latvijas Botāniķu biedrība.

Vēstulē paustas bažas par to, ka lielākā daļa lauksaimniecības subsīdiju veicina videi kaitīgu lauksaimniecību, lai gan ir zināms, ka 77% Eiropas Savienības iedzīvotāju uzskata, ka lauksaimniecības subsīdijām būtu jāparedz vairāk vides aizsardzības nosacījumu. Vēstuli parakstījušās lauksaimniecības, vides, attīstības, veselības un citas organizācijas uzsver, ka sabiedrības nauda būtu jātērē sabiedrības interesēs.

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs norāda: "Latvijas sabiedrībai tiek iepotēts, ka cīņa par lielākiem tiešmaksājumiem ir cīņa par Latvijas interesēm, bet daudz lielāka nozīme par pieejamās naudas apjomu ir tam, kā šī nauda tiek tērēta. Ja galvenais kritērijs ir atbalsta piešķiršana "ražojošiem lauksaimniekiem", mēs riskējam, ka lielāku atbalstu saņems saimnieks, kurš savos laukos indē bites, nekā tas, kurš mūsu visu interesēs nodrošina veselīgu vidi laukos un rūpējas dabas daudzveidības saglabāšanu."

Eiropas Parlamenta balsojums par Kopējo lauksaimniecības politiku notiks 13. martā.

Eiropas nevalstisko organizāciju vēstule angļu valodā pieejama šeit.