Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

#SagaidiPutnus ar labu darbu!

Līdz ar pirmo gājputnu atgriešanos cilvēks atceras arī par labiem darbiem, ko varētu paveikt putnu labā. Lai atgādinātu labo darbu iespējas, Latvijas Ornitoloģijas biedrība izsludina kampaņu "#SagaidiPutnus ar labu darbu!" Palīdzēsim putniem atvest pavasari ar trim pavisam vienkāršiem darbiem:

1) Nobalso PAR žurnāla "Putni dabā" izdošanu

2) Izgatavo putnu būrīti

3) Ziņo par gājputniem portālā www.dabasdati.lv

Kā to visu paveikt, lasi šeit

Lai vienkāršāk sekotu līdzi kampaņas norisei sociālajos tīklos, LOB aicina lietot mirkļbirku #SagaidiPutnus pie ierakstiem, kas saistīti ar kādu no šīm aktivitātēm.

 

Kāpēc tas vajadzīgs?

1) Žurnāls "Putni dabā" ir vienīgais žurnāls par putniem latviešu valodā. Tas tiek izdots kopš 1987. gada. Nobalsojot PAR žurnāla izdošanu tiks palielināta iespēja, ka arī turpmāk žurnāls būs pieejams ikvienam bez maksas - gan drukātā veidā vairāk nekā 800 Latvijas bibliotēkās, gan elektroniski interneta lapā Putnidaba.lv. Laika gaitā tas ir kļuvis par populārzinātnisku un krāsainu izdevumu, kas ar savu atraktivitāti un kvalitatīvo informāciju piesaista gan speciālistu, gan bērnu un vienkārši interesentu uzmanību.

2) Daudzi putni dabiskos apstākļos ligzdo dobumos. Cilvēka ietekmes rezultātā šādu dabisku dobumu kokos trūkst un putnu būrīšu izlikšana ir iespēja kompensēt dobumu trūkumu. Ikviens izliktais kvalitatīvi un pēc atbilstošiem izmēriem izgatavots būrītis dod iespēju vairāku gadu garumā ligzdot daudzām putnu ģimenēm.

3) Gājputnu atgriešanās ne tikai priecē cilvēku sirdis, bet arī daudz ko pastāsta par putniem - kā tiem klājas un kādas izdzīvošanas stratēģijas izmanto, kā tos ietekmē vides stāvoklis, piemēram, klimata pārmaiņas. LOB gājputnu reģistrācijas programma darbojas jau 18 gadus un katrs novērojums ir nozīmīgs secinājumu izdarīšanā pētījuma ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja: Agnis Bušs, agnis@putnidaba.lv