Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noslēgušās CEMEX Putnu dienas

Dalībnieki ekskursijā Randu pļavās. Foto: Irisa Mukāne, 28.04.2013.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 27. un 28. aprīlī, Latvijā norisinājās CEMEX Putnu dienas. 22 bezmaksas pasākumos Rīgā, visos Latvijas nacionālajos parkos, Saldū, Bauskā, Balvos, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā un citās vietās piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Ķemeros, Līgatnē, Jelgavā un Lipušķos notika arī putnu būru darbnīcas, kurās tika izgatavots vairāk kā 100 putnu būrīšu. Putniem un sabiedrībai veltītos pasākumus ar CEMEX finansiālu atbalstu rīkoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde.

Pasākumi bija dažādi gan satura, gan apmeklētības ziņā. Pirmajā putnu dienā, 27.aprīlī, vietām bija īpaši nelabvēlīgi laika apstākļi putnu vērošanai, kas ietekmēja arī dalībnieku skaitu. Toties otrā diena bija īpaši izdevusies. Laika apstākļi bija labvēlīgi, rosinot lielu cilvēku atsaucību. Interesantākie novērojumi CEMEX Putnu dienu ietvaros bija sarkanās klija un mednis pie Engures ezera un urālpūce novērojums pārgājienā Pilkas-Straupe. Interesanti novērojumi bijuši arī Rīgā, kur varēja vērot vairāku desmitu mazo gauru un 300 bezdelīgu pulcēšanos ezera niedrēs. Sātiņu dīķos redzēta melnā puskuitala un saskaitīti 73 sugu 997 putni. Pārgājienā pie Slokas ezera novērots baltmugurdzenis. Ventspilī ekskursantus priecēja gada putna kākauļa klātbūtne. Doles salas velosipēdu pārbrauciena dalībnieki sastapa pupuķi un zivju ērgli. Lipušķos un Ļaudonā riesta priekus demonstrēja cekuldūkuri.

Putnu būru darbnīcās āmurus klaudzināja kā lieli, tā mazi. Izgatavotos būrus bija iespēja ņemt līdzi un pielikt piemājas dārza kokos, bet atlikušie būri ar darbnīcu vadītāju gādību tiks izvietoti putniem piemērotās vietās.

CEMEX Putnu dienu dalībnieks Andris: "Devāmies vairāki cilvēki uz Svētes palieni, pēcāk vēl sataisījām putnu būrus. Visi dalībnieki priecīgi - gan mazie rakari, gan sirmās dāmas un kungi."

 

Informāciju sagatavoja: Putnu dienu koordinators Valters Pranks, tālr. 25920762, valterspranks@gmail.com