Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Nedēļas nogalē notiks putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas"

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. maijā, notiks 10. putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas", kurās šogad piedalīsies ne tikai septiņas pieredzējušu putnu vērotāju komandas, bet arī divas "Tautas klases" komandas, kā arī ikviens interesents. Pieredzējušās komandas putnus vēros 24 stundas putnu vērošanas torņos visā Latvijā, "Tautas klases" komandas - četras stundas torņos Rīgā (Ķengaragā un Daugavgrīvā), bet ikviens var apmeklēt jebkuru putnu vērošanas torni Latvijā un savus novērojumus reģistrēt portālā www.dabasdati.lv, tā sacenšoties ar oficiāli pieteiktajām komandām.

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs norāda: "Desmitās "Torņu cīņas" var droši nosaukt par Latvijas gada notikumu putnu vērošanā. Ikvienam Latvijas putnu draugam būs iespēja viesoties torņos, vērot sacensības klātienē un rūdītu putnu vērotāju vadībā iepazīt putnus. Šo iespēju noteikti aicinu izmantot."

Torņi, kuros komandas vēros putnus, tiks noteikti izlozes ceļā sacensību sākumā "3 pavāru restorānā". Pēc atklāšanas pasākuma sestdienas rītā žurnāla "Putni dabā" interneta lapā - http://putnidaba.lv/ - tiks publicēti izlozes rezultāti un torņi, kuros komandas vēros putnus. Ikvienam būs iespējams apmeklēt šos un arī pārējos putnu vērošanas torņus visā Latvijā. Ja tornī atradīsies sacensību komanda, tās dalībnieki parādīs un pastāstīs par apkārtnē esošajiem putniem. Esot tornī, aicinām atzīmēt redzētās un dzirdētās putnu sugas un reģistrēt savus novērojumus portālā www.dabasdati.lv. Pēc tam salīdzināsim, cik putnu sugu būs novērojuši torņu apmeklētāji, un cik - oficiālās komandas.

Šogad sacensības atbalsta un par torņu "krustvecākiem" kļuvuši "3 pavāru restorāns" (Kuivižu jeb Randu pļavu tornis, karšu izdevniecība "Jāņa sēta" (Lubāna D dambja tornis), SIA "Motacilla" (Kaņiera tornis) un portāls Draugiem.lv (Ķengaraga tornis). Torņa krustvecāki ne tikai atbalsta putnu vērošanas pasākumu, bet arī paši piedalās sacensībās - kura atbalstītais tornis uzvarēs.

"Torņu cīņu" jaunumiem iespējams sekot arī tiešsaistē - Twitter mirkļbirkai #TornuCinas un kontam @Putni_daba. "Tvitersiena" tiks atspoguļota arī "Torņu cīņu" lapā: http://putnidaba.lv/tornu-cinas/

 

Informāciju sagatavoja: Agnis Bušs, sacensību "Torņu cīņas 2013" koordinators, agnis@putnidaba.lv