Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Uzzīmē pupuķi!

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) izsludina bērnu zīmējumu konkursu par godu šī gada putnam - pupuķim. Konkursā var piedalīties bērni līdz 18 gadu vecumam, savus pupuķu zīmējumus iesūtot līdz 31. maijam.

Galvenā balva, ko saņems piecu labāko zīmējumu autori, būs īpaša ekskursija, kuras laikā būs iespēja iepazīties klātienē ar pupuķiem un to pētījumiem. Labākie darbi rudenī tiks izstādīti Bērnu un jauniešu centrā "Daugmale", un to autori tiks aicināti uz konkursa noslēguma pasākumu.

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs un "Gada putna" akcijas koordinators norāda: "Lai mēs saglabātu dabas daudzveidību, būtiski ir saglabāt bērnu saikni ar dabu. Ceru, ka šis konkurss stiprinās bērnu interesi un rūpes par dabu. Pupuķis ir viens no skaistākajiem Latvijas putniem, bet tikai maza daļiņa no Latvijas dabas skaistuma un daudzveidības."

LOB konkursu organizē sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Bērnu un jauniešu centru "Daugmale" un veikalu "Apavi 40+".

 

Konkursa nolikums

1. Konkursam var iesniegt jebkādā tehnikā veiktus zīmējumus, kuros attēlots pupuķis. Darba lielums nedrīkst būt lielāks par A2 formātu.

2. Darbu iesniegšanas termiņš - 2014. gada 31. maijs, nosūtot tos pa pastu: Konkursam "Uzzīmē pupuķi!", Latvijas Ornitoloģijas biedrība, A.k. 105, Rīga, LV-1046 vai nogādājot veikalā "Apavi 40+" Kr. Valdemāra ielā 38 (ieeja no Ģertrūdes ielas) veikala darba laikā: darbdienās no 11.00 līdz 20.00, sestdienās no 11.00 līdz 17.00.

3. Konkursā piedalīties var bērni līdz 18 gadu vecumam.

4. Katrs dalībnieks var iesniegt tikai vienu zīmējumu.

5. Pie zīmējuma jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums un autora vai vecāku kontaktinformācija: e-pasta adrese, telefona numurs un pasta adrese.

6. Galveno balvu - ekskursiju - iegūst pieci labākie darbi, no kuriem trīs izvēlas žūrija (LOB un Aizsardzības ministrijas pārstāvji) un divus nosaka balsojums LOB profilā portālā "Draugiem": http://www.draugiem.lv/lob/. Ja balsojumā portālā labākie darbi sakrīt ar žūrijas izvēlētajiem, balva tiek piešķirta nākošajiem labākajiem darbiem.

7. Ekskursija notiek 2014. gada jūnijā vai jūlijā (datums tiks precizēts). Ekskursijā piedalās labāko zīmējumu autori un pa vienam no bērnu vecākiem.

8. Izstādē piedalās ne vairāk kā 150 labākie darbi - pieci galvenās balvas ieguvēji un 145 labākie darbi pēc balsojuma portālā "Draugiem".

9. Pēc konkursa zīmējumi pēc autoru vēlēšanās tiek izsniegti atpakaļ, bet zīmējumu ieskenētās versijas tiek izmantotas, tikai saskaņojot ar autoru.

 

Papildu informācija: Viesturs Ķerus "Gada putna" akcijas koordinators, tālr.: 67221580, 29459742, e-pasts: viesturs@lob.lv