Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Gada notikums putnu vērošanā - sacensības "Torņu cīņas 2014"

Šajā nedēļas nogalē notiks jau 11. putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas 2014". Vai arī šogad sacensību laikā tiks konstatēta jauna putnu suga Latvijā, līdzīgi kā pērn? To centīsies īstenot 9 pieredzējušās un 3 "Tautas klases"komandas, kā arī ikviens interesents, apmeklējot jebkuru putnu vērošanas torni "brīvās klases" ietvaros un par novērojumiem ziņojot portālā Dabasdati.lv.

Torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. Pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet "Tautas klases" komandas - četras stundas. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā "3 pavāru restorānā" un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta sadaļā http://putnidaba.lv/tornu-cinas/. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par visiem zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā.

Pērn, 2013. gada Torņu cīņās tika konstatēta jauna putnu suga Latvijā - garstilbis Himantopus himantopus. Zīmīgi, ka pagājušajā nedēļā šī pati suga Latvijā tika konstatēta otro reizi, kas vieš cerības, ka arī šā gada Torņu cīņās tiks konstatēta jauna putnu suga Latvijā. Kura tā būs? To pagaidām nezina neviens.

Ikviens interesents ir laipni aicināts piedalīties sacensību brīvajā klasē un doties uz jebkuru putnu vērošanas torni Latvijā (torņu sarakstu skatīt http://putnidaba.lv/tornu-cinas/), vērot putnus un par saviem novērojumiem ziņot portālā Dabasdati.lv (pievienojot ziņojumu ir iespēja izvēlēties torni no saglabātajām vietām).

Sacensībām dzīvajā var sekot līdzi ar mirkļbirkas #TornuCinas palīdzību sociālajos tīklos, īpaši Twitter.

Torņu cīņas šogad ir arī kā ieskaņas pasākums Eiropas Natura 2000 dienai 21. maijā. Līdz šim datumam visi iedzīvotāji ir aicināti sniegt savu vēstījumu Eiropas īpaši aizsargājamo teritoriju Natura 2000 vietu atbalstam - no plaukstām izveidot taureni, to nofotografēt un publicēt vietnē www.natura2000day.eu un/vai sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #Natura2000Day. Par katru vēstījumu tiks izglābtas 25 zosis Donjanas mitrājā Spānijā. Vairāk lasīt šeit.

Putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas 2014" organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar torņu aizbildņiem - 3 pavāru restorānu, SIA "Motacilla", karšu izdevniecību "Jāņa sēta", portālu Draugiem.lv - un Dabas aizsardzības pārvaldi.

 

Vairāk informācijas: Agnis Bušs, putnu vērošanas sacensību "Torņu cīņas 2014" koordinators, agnis@putnidaba.lv