Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Notiek sacensības jauniešiem "Rīgas Putnu izaicinājums"

Sacensību dalībnieki radošajā kontrolpunktā. Foto: Agnis Bušs

Šodien, 18. martā, pirmo reizi Latvijā notiek sacensības jauniešiem "Rīgas Putnu izaicinājums". To laikā 9 jauniešu komandas apmeklēs kontrolpunktus dažādās Rīgas vietās, apgūstot putnu atpazīšanas prasmes, pārbaudot savas komandas saliedētību, atjautību un zināšanas, kā arī labi pavadot laiku.

Sacensību atklāšana notiks jau no paša rīta Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" telpās (Kaņiera ielā 15, Rīgā) un pēc kopīgā starta plkst. 10.00 komandas dosies uz Ķengaraga putnu torni, Latvijas Dabas muzeju, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un LU Bioloģijas fakultāti. Noslēgumā komandām jānonāk atpakaļ Rīgas jauniešu centrā "Kaņieris" līdz plkst. 17.00. Uz sacensībām jaunieši ieradīsies ne tikai no Rīgas, bet arī no Ādažiem, Babītes, Cesvaines, Iecavas, Rubas un Salaspils.

 

Nolikums un vairāk informācijas atrodama LOB interneta vietnē: http://www.lob.lv/lv/LOB-30/Rigas_putnu_izaicinajums_2015.php

 

Sacensību programma:

No plkst. 9.00 - reģistrācija Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" telpās (Kaņiera ielā 15, Rīgā);

Plkst. 9.45 - sacensību "Rīgas Putnu izaicinājums" atklāšana;

Plkst. 10.00 - sacensību starts;

Plkst. 10.00-17.00 - komandas pilda uzdevumus dažādās Rīgas vietās (pie Ķengaraga putnu torņa, Latvijas Dabas muzejā, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, LU Bioloģijas fakultātē);

Plkst. 17.00 - sacensību finišs, uzkodas (Kaņiera ielā 15, Rīgā);

Plkst. 18.00 - noslēgums un apbalvošana.

 

Sacensības rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un LOB Rīgas vietējā grupa ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu un portālu Dabasdati.lv, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studentu pašpārvaldi, Dabas aizsardzības pārvaldes CITES nodaļu, Latvijas Dabas muzeju, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, Motacilla.lv un karšu izdevniecību "Jāņa sēta". Sacensību atklāšana un noslēgums notiks Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra un Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" telpās Kaņiera ielā 15, Rīgā.

 

Papildu informācija: Daiga Brakmane, sacensību "Rīgas Putnu izaicinājums 2015" koordinatore, daiga@lob.lv