Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ķemeros notikusi pirmā 2015. gada putnu noteikšanas lauka kursu sesija

Lauka kursu dalībnieki Slokas purvā pie Kūdras. Foto: Daiga Brakmane

Šā gada 28.-29. martā sākās LOB HiNT koledžas putnu noteikšanas lauka kursi septiņās sesijās. Pirmās sesijas divas dienas tika aizvadītas Ķemeru nacionālā parka teritorijā, kur piedalījās 13 dalībnieki. Daudzi bija dzirdējuši labas atsauksmes par iepriekšējā gadā putnu atpazīšanas kursiem, kas arī šogad rosināja vēlmi tajos piedalīties, krājot un atsvaidzinot savas zināšanas par putniem. Dalībnieki bija ar dažādu zināšanu līmeni putnu balsu atpazīšanā - pulcēja, gan putnu balsu pazinējuas, gan arī iesācējus, kuri vēlas savu interesi par putniem papildināt ar zināšanām par tiem.

Divu dienu laikā tika apgūtas putnu balsis, kā arī iepazinām putnu sugu izskata atšķirības. Putnu sugas tika apgūtas apmeklējot vietējos mežus un purvus, Ķemerus un tā parku, kā arī otrajā dienā devās pa velotūristu maršrutu Kūdras stacija-Slokas ezers un blakus esošo Slokas ezera dabas taku.

Kopā abās dienās tika novērotas 74 sugas, kas bija par 10 vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad tika novērotas 64 sugas. Pašai dalībniecei kā vienas no interesētākajām putnu sugām likās mežirbe, mērkaziņa, zivju ērglis, jūras ērglis, apodziņš un pirmās dienas naktī dzirdētais ūpis.

LOB HiNT koledžas putnu noteikšanas lauka kursu turpinājumā vēl ir sešas nedēļas nogales līdz pat jūnijam, kad dosimies uz tādām vietām kā Engures ezera Ornitoloģisko pētījumu centrs, Gulbenes novada Litene, Madonas novada Mētriena un Vestiena, kā arī Papes Ornitoloģisko pētījumu centrs, kur notiks pēdējā kursu sesija. Kursus vada Oskars Keišs un asistents Andris Dekants.

 

Ilze Sauša, Putnu noteikšanas lauka kursu dalībniece, ilze.sausa@lob.lv

Foto: Andris Dekants

Apodziņš. Foto: Valdis Matvejevs

Jūras ērglis. Foto: Valdis Matvejevs