Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB pavasara putnu dienās vērojama arvien lielāka atsaucība

Putnu vērošanas ekskursija ar Rīgu, Upesciems. Foto: Ruslans Matrozis

Pagājušajā nedēļas nogalē, 2015. gada 18. un 19. aprīlī, apmēram 680 dalībnieku piedalījās ikgadējās Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) un Dabas aizsardzības pārvaldes organizētajās pavasara putnu dienās, kas ir krietni vairāk nekā iepriekšējos gadus. Arī pasākumu skaits bija lielāks - šogad notika 32 bezmaksas putnu vērošanas ekskursijas un putnu būrīšu un radošās darbnīcas Ķemeru nacionālajā parkā, Rāznas nacionālajā parkā, Līgatnes dabas parkā, Kolkas ragā, Rīgā, Cēsīs, Pļaviņās, Ventspilī, Mazsalacā, Burtniekos, Saldus novadā, Krustpils novadā, Madonas novadā, Strenču novadā, Gulbenes novadā, Alūksnes novadā, Jelgavas novadā un citur Latvijā.

Ar izgatavotajiem pūču būriem Atašienē, Krustpils novadā. Foto: Dagnis Vasiļevskis

Putnu vērošana ir neprognozējama nodarbe, jo interesantie brīži mijās ar garlaicīgākiem posmiem. Tomēr arī šoreiz neiztika bez interesantiem novērojumiem. Piemēram, Viesturs Vintulis pastāstīja, ka "pie Burtnieku polderu torņa tieši pretī tornim kādu 100 m attālumā zivjērglis noķēra 2 brekšus. Pirmais izrādījās par lielu un smagu, putns to knapi izcēla no ūdens (vienbrīd izskatījās, ka zivs to pavilks zem ūdens), un pēc daždesmit metriem, kurus arī veica lidojot gar pašu ūdens virsmu, izlaida to no nagiem. Pēc tam tūlīt tas atgriezās iepriekšējā medību vietā un noķēra otru, nedaudz mazāku breksi, kuru aiznesa uz tuvējo mežu. Šī izrāde visiem ļoti patika." Savukārt Rīgas ekskursijā Mešēnu ezerā bija vērojams ap 2500 lielo ķīru "šovs". Kolkas ragā Visvaldis Šteinbergs, Gaidis Grandāns un Edgars Laucis novēroja pieaugušo stepes lijas mātīti, kas ir ļoti grūti atšķirama no līdzīgās lauku lijas. Sugas pareizu noteikšanu apstiprināja veiksmīgi iegūtie foto attēli. Putnu dienās novērotas arī iekšzemē samērā reti sastopamās ķerras un citi interesanti putni.

 

LOB 30 gadu jubilejas ietvaros šogad paredzētas arī putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas 2015", LOB Ģimeņu dienas, Eiropas putnu vērošanas dienas un LOB saiets. Vairāk informācijas: http://lob.lv/lv/LOB-30/

 

Putnu dienas organizēja Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

   

 

Papildu informācija: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv