Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Šajā nedēļas nogalē atklāj putnu burvību rudenī

3. un 4. oktobrī, Eiropas putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2015 ietvaros, dažādās Latvijas vietās notiks 25 organizēti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fonds. Putnus vērot var arī individuāli un par novēroto ziņot portālā Dabasdati.lv. Turklāt visi putni nav obligāti jāpazīst.

 

Šajā nedēļas nogalē, Rīgā, Ķemeru nacionālajā parkā, Liepājā, Papē, Saldus apkaimē, Kolkasragā, Randu pļavās (Salagrīvas nov.), Burtnieka ezera un Valmieras apkārtnē, Līgatnē, Rāznas nacionālajā parkā, Lubāna ezera apkārtnē, Litenē (Gulbenes nov.), Jaunpiebalgā un Ķeipenes apkārtnē (Ogres nov.) notiks pavisam 25 ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu tapuši putnu izziņai veltīti pasākumi. Būs gan putnu vērošanas ekskursijas gidu pavadībā, gan barotavu veidošanas un radošās darbnīcas. Lai piedalītos ekskursijās nepieciešams iepriekš pieteikties. Vairāk informācijas iespējams iegūt LOB interneta lapā.

 

Šajās dienās putnus aicinām vērot arī individuāli un par novērojumiem lūdzam ziņot portālā Dabasdati.lv. Par novērotajiem putniem (putna suga, putnu skaits, vieta, kurā putni novēroti) un cilvēku skaitu, kas piedalījies vērošanā, 3. oktobrī (no plkst. 10.00 līdz 18.00) un 4. oktobrī (no plkst. 10.00 līdz 16.00) var ziņot LOB arī pa tālr.: 67221580 vai e-pastu: putni@lob.lv. Informācija par nedēļas nogalē novērotajiem putniem svētdienas vakarā tiks nosūtīta EuroBirdwatch 2015 koordinatoriem - Nīderlandes Putnu aizsardzības biedrībai (Vogelbescherming Nederland).

 

Eiropas Putnu vērošanas dienas EuroBirdwatch15 Latvijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ir BirdLife International partneris Latvijā, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

     

 

Papildu informācija: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv