Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB aicina brīvprātīgos iesaistīties biedrības darbā

Brīvprātīgie veic putnu uzskaites. Foto no LOB Rīgas vietējās grupas arhīva

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) vēlas savā pulkā redzēt arvien vairāk aktīvu, radošu un darboties gribošu brīvprātīgo. Aicinām Tevi pievienoties brīvprātīgo pulkam, nākt palīgos sabiedrības izglītošanas, putnu izpētes un aizsardzības pasākumos! Brīvprātīgo darbu LOB ir iespējams noformēt arī kā praksi. Ja Tev ir interese un vēlme iesaistīties biedrības darbos, tad aizpildi elektronisko anketu, kas pieejama šeit: http://ej.uz/LOB_brivpratigie.

Atceries - lai būtu par brīvprātīgo biedrībā, putni nav obligāti jāpazīst. Savukārt, ja zini vien pāris putnus arī ir labi, visām lietām ir vajadzīgs sākums. Brīvprātīgā darba pieredze ir vēlama, bet nav obligāta!

Aizpildot anketu norādi kurās no LOB aktivitātēm vēlies piedalīties, cik bieži un kur tieši vēlētos labprāt darboties. Pēc anketas aizpildīšanas biedrība ar Tevi sazināsimies un atsūtīs uz šo brīdi aktuālos piedāvājumus un aicinājumu iesaistīties. Kā jau dabas biedrībai, mums aktīvā sezona ir no putnu atlidošanas līdz aizlidošanai, tad arī notiek lielākie pasākumi un aktivitātes, tomēr arī "nesezonā" ir dažādi pasākumi, plānošanas darbi, kur ir nepieciešama palīdzīga roka.

Informēsim Tevi par aktuālajiem pasākumiem un aktivitātēm, plāniem un nepieciešamo palīdzību. Ņemot vērā vēlmes un iespējas biedrībā darboties piedāvāsim iespējas Tev kā brīvprātīgajam pēc iespējas lietderīgāk un patīkamāk pavadīt savu brīvo laiku - iegūstot papildus zināšanas par pasākumu organizēšanu, sabiedrības izglītošanas aktivitātēm, arī dodot iespēju labāk iepazīt putnu pasauli un nākt talkā ar savām idejām par nepieciešamo. Varbūt būs pat interese noorganizēt kādu vides izglītošanas pasākumu savā skolā, augstskolā vai darbavietā? Vai varbūt Tev ir interese mācīties iepazīt putnus arī pašam?

Aicinām pierakstīties arī uz LOB e-jaunumu saņemšanai! Tas izdarāms šeit: http://ej.uz/LOBJaunumi.

 

Aktuālās iespējas iesaistīties brīvprātīgajā darbā un apraksti pieejami LOB interneta vietnes sadaļā "Brīvprātīgie".

 

Šobrīd aktuāli:

 • Palīgs pasākumos (LOB saiets, seminārs skolotājiem).

 • Jaunās LOB interneta vietnes www.lob.lv izveide (dizains jau ir izveidots, jāievieto tikai informācija)

 • Tulkošanas darbi (angļu-latviešu, latviešu-angļu valodā).

 • Videomateriālu montāža.

 • Vēstuļu sagatavošana.

 

Būs aktuāli 2016. gadā:

 • Uzskaišu veikšana Ziemojošo ūdensputnu uzskaitē 16.-17. janvārī.

 • Asistents Putnu dienu sagatavošanā.

 • Palīgs pasākumos (LOB kopsapulce, Rīgas putnu izaicinājums, Putnu dienas, Torņu cīņas, Dabas koncertzāle, LOB nometne bērniem, LOB Ģimeņu dienas, Eiropas putnu vērošanas dienas u.c.).

 • Videomateriālu montāža un asistēšana filmas veidošanā.

 • Projektu koordinatoru asistents.

 • Uzskaišu veikšana ligzdojošo putnu uzskaitēs, naktsputnu uzskaitēs, plēšputnu uzskaitēs un Eiropas ligzdojošo putnu atlantā.

 

Brīvprātīgajiem ir iespējas iesaistīties pasākumu sagatavošanā un vadīšanā. Foto no LOB Rīgas vietējās grupas arhīva

 

Ilze Sauša, LOB biedru koordinatore, ilze.sausa@lob.lv

 

LOB vietējo grupu (t.sk. brīvprātīgo) iesaiste tiek veikta projekta "LOB: putniem un cilvēkiem no Latvijas novadiem līdz pasaulei" ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta līdzfinansējums piešķirts no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas "NVO fonds" apakšprogrammas "NVO darbības atbalsta programma". 95% programmas līdzfinansējuma tiek piešķirti no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un 5% no Latvijas valsts budžeta.